Tak jak to vůbec je!

Někde jsem četl,že na severní polokouli se voda v odtoku točí ve směru hodinových ručiček,na jižní polokouli obráceně ,ale zajímalo by mne,jak se voda točí na rovníku!

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Pokud budete přímo nad rovníkem, středem nádoby a odtoku, tak by se neměla v ideálním případě (že na vodu nebude působit jiná síla – vítr) netočit vůbec. Byla by to rovnováha sil.

Další odpovědi
Miroslavst

Teď jsi uhodil hřebíček na hlavičku! Tak to nvím, ale asi rovně.

anonym

Je to dáno vlivem Coriolisovy síly, ale poněkud se to přeceňuje v pripade odtoku vody z vany napriklad … fakticky ma daleko vetsi vliv tvar a skon odpadního potrubí, tvar a sklon dna nádoby, z níž voda vytéká. Vice je to patrne ve vetsim meritku jako napriklad pri formujici se tlakove nizi http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sou­bor:Low_pressu­re_system_over_I­celand.jpg

panenka

já si myslím že se na rovníku točit žádná voda nebude.

mapaf

Opravdu tam jen a pouzer padá!!!!!!!! :)