Avatar uživatele
Registrovaný

Syn je OSVČ. Od dubna 2009 má dítě. S přítelkyní (matkou dítěte) nejsou manželé. Může uplatnit daňový odpočet na dítě?

Bydlí ve společné domácnosti, kde mají trvalý pobyt otec dítěte a dítě. Matka dítěte je hlášena jinde.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud mají spolu dítě a žijí spolu ve společné domácnosti tak Ano může uplatnit daňový odpočet na dítě

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

...jen doplňuji správnou odpověď Panenky o odkaz na příslušné ustanovení zákona o daních z příjmu, které tuto problematiku upravuje

§ 35c/1 a odstavec 6

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/dprij/cast3. aspx

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 211
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.