Avatar uživatele
Registrovaný

odpočet na dítě

Dobrý den, mohu uplatnit odpočet na dítě, pokud můj manžel pracuje v USA, kde odpočet uplatňuje? Myslím si, že české daně s americkými nemají nic společného. Děkuji za odpověď. S pozdravem Souralová.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Zajímavá otázka, na kterou podá nejkvalifikovanější odpověď nejspíš jen přímo FÚ...

Podle mého názoru si slevu uplatnit NEMŮŽETE, a to s odvoláním na:
a) zákon o daních z příjmu (§ 35c/9)
b) Sdělení ministerstva zahraničí 32/1994 Sb., kterým je "smlouva o zamezení dvojího zdanění..."

----------------

§ 35c/9 zákona o daních z přijmu:

Vyživuje-li dítě v jedné domácnosti více poplatníků, může daňové zvýhodnění uplatnit ve zdaňovacím období nebo v tomtéž kalendářním měsíci zdaňovacího období jen jeden z nich.

Zdroj: http://aplikace.mvcr.cz/archiv 2008/sbirka/1994/sb10-94.pdf

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.