Tom98

Je možné se jako svědek u soudu odvolat na svou výpověď uvedenou na PČR, a tudíž ji nemuset znova opakovat u soudu?

Svědectví u soudu..

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Dobrý den.
Chtěl jsem se jen optat jestli by bylo možné se jako svědek u soudu odvolat na svou výpověď uvedenou na PČR a tudíž jí nemuset znova líčit u soudu..Je-li to možné??
Děkuji za odpověď..

Nejlepší odpověď
Drap

Možné to je, ale lze předpokládat, že soud to bude chtít slyšet znovu. Pokud jsi předvolá tak musíš svědectví poskytnout, pokud tím nepoškodíš osobu blízkou.

Další odpovědi
Edison

Jak říká Drap. Poučení dostaneš před zahájením výslechu, zeptat se na nějaké upřesnění jistě není problém.

Evuše

Ano, u soudu stačí říct, že nebudeš vypovídat, že odkazuješ na svoji výpověď, kterou si poskytl u policie. Soudce by poté měl tvou výpověď přečíst a zeptat se, zda s ní souhlasíš, a zda chceš ještě něco doplnit.