EliškaG

svařování 2mm plechu

potřebujeme svařitplech který ma sílu 2mm. Budeme svařovat elektrikou Můžete mi prosím poradit jakou elektrodou zda 2mm nebo jen 1,5 jde o to aby jsme to nepropálili děkuji

Odpovědi
mosoj

Odpovím trochu jinak. každý průměr elektrody vyžaduje svůj proud. Takže se ptáte správně na sílu elektrody. Vyhoví 1,5 – 2 mm. Chtělo by to ale svařovat ss proudem, nejlépe invertorem a dále zkušeného svářeče !!!

Michal Kole

Ono taky záleží co je to za materiál a podle toho volit druh obalu materiálu elektrody aby se vytvořila struska, která brání oxidaci při svařování.

franku

elektroda bude stačit 1,5 a asi tak 40–45 A.Nejlépe to svařit CO,ale to doma má jen někdo.

honza19hk

na 2 plech (bežný) co nejslabší bazickou elektrodu. a podle průměru elektrody nastavit proud. doporučuji si to vyzkoušet na nějakým zbytku stejného plechu aby sis nepropálila výrobek.pokud to nebude propalovat tak by to mělo být dobré,ale chce to tu elektrodu nedržet dlouho na stejném místě,jinak tam propálíš díru a v takto slabém plechu se blbě vyvařuje.