havranipirko

Stručně o Číhošťském zázraku?

Nejlepší odpověď
BANAN93

V obci Číhošť došlo na přelomu let 1949 a 1950 k událostem, které jsou dodnes známy jako tzv. Číhošťský zázrak. Při mši svaté o 3. adventní neděli se několikrát během kázání místního faráře Josefa Toufara pohnul asi půl metru vysoký kříž nad svatostánkem na hlavním oltáři. Sám farář se o události dozvěděl od farníků až několik dní poté. Stejný jev se měl údajně opakovat na Boží hod vánoční a v době postní, kdy již P. Toufar nežil (zemřel)

zdroj WIKI

Další odpovědi
manon

Snad jen možno dodat: Farář Toufar byl obviněn, že zázrak „nafixloval“. V lednu byl Toufar zatčen, uvězněn a podroben drastickým výslechům. Vyšetřovací metody nepřežil.