annas

Strom bez člověka žije, ale člověk bez něj nikoliv. Je přece pro něho stromem života i stromem poznání. Jak chápete?

“Strom znalostí není stromem života” . Gerard De Nerval

Stromy mají hodně kořenů a hodně větví …

Protože každý strom žije, má duši a také obrovskou životodárnou sílu, kterou nám nabízí.

Máte svůj strom, pod nímž se cítíte dobře?

Nejlepší odpověď
Drap

Je to přesně tak. Strom zde zastupuje, celý okolní svět, celou přírodu a bez toho by člověk nepřežil. Tím vlastně je vyjádřeno, že je pro člověka stromem života, bez znalostí celé přírody, tedy toho stromu", by se člověk nerozvíjel, neměl by žádný další vývoj a bez poznání by těžce přežíval a jeho život by se velmi zkrátil.
Je nutno i souhlasit se všemi dalšími uvedenými citáty. Učit se musíme stále z věcí kolem sebe, nejen z přírody. Já osobně patřím k těm několika bláznům, kteří věří, že každý strom i každá rostlina mají svou duši a dokáží život posílit. Vezmeme si třeba jen obyčejné dřevo, co vše z něho vyrábíme, na co vše ho potřebujeme. Bez něho by nikdo z nás nedokázal žít.
Mám dokonce několik stromů, pod kterými se cítím dobře. Stromy nejsou všechny stejné, každý může pomoci při jiné náladě. A pokud je v blízkosti stromu tekoucí voda, tak tam lze vyřešit celou řadu problémů a načerpat novou sílu.

Další odpovědi
Kepler

Strom je pro mně jenom strom, i když je mám rád a nejlíp se cítím v lese. Je mnoho zemí na světě, kde ani pomalu nevědí jak strom vypadá a taky žijí. Je to krásná součást přírody a to je asi tak všechno. Jaký strom poznání? Nic z toho, co jsem se naučil, na svědomí žádný strom nemá.

led

Kto neochutná plody Stromu poznania, nepozná život, aký je, ale len jeho podobu.

Dodatok:
Kepler, skúste pozrieť na strom ako na symbol. Jednotlivé odvetvia ľudských znalostí, to sú konáre. Listy, ktorými strom zachytáva vlahu, to sú myšlienky a plody sú výsledkom práce človeka