Avatar uživatele
anonym

Střídavá péče, jak to vlastně je?

Když se dva rozejdou a je v tom dítě, které se ještě nenarodilo. Jeden rodič nemá stále zázemí, má dluhy a druhý je pravý opak (otec je na tom lépe). Taková je situace. Je možnost Střídavé péče? Vím, že záleží hodně na soudu a na sociálce. Zajímají mě Vaše názory z pohledu na věc..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3489 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Střídavá péče je jednou z možností, jak upravit poměry dítěte po rozchodu rodičů. Dokonce jsem nedávno někde četla doporučení, aby soudy napřed zkoumaly možnost svěření do střídavé péče, potom teprve jiné možnosti.

Domnívám se však, že střídavá péče je vhodná až pro starší děti. Nedovedu si „střídavku“ představit v případě kojence (míním skutečně kojeného dítěte).

Se střídavou péčí mám dobrou osobní zkušenost,
ovšem v našem případě už byly starší dcery zletilé
a nejmaldší dceři bylo skoro 12 let …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Záleží na tom, jak se dohodnou rodiče. Pokud ne, rozhodne soud, na základě doporučení sociálky a v zájmu dítěte. Existuje samozřejmě i možnost střídavé péče.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Už vidím toho tvorečka, jak po týdnu či měsíci vždy zabalí raneček/batoh/kufr a pendluje mezi rodiči. Všude/nikde doma. Vše 2×, a co ten rozdíl mezi vybavením pokoje, ekonomickými možnostmi rodičů, bude toho dítě „vyžívat“, co škola?
Při střídavé péči je vhodná výborná spolupráce mezi oběma rodiči. Bez nesmyslných bojůvek a tahanic :)
Znám ideální příklad střídavé péče:
Děti (školního věku) zůstaly doma, ve svém pokoji a po týdnu se zde v péči střídají rodiče.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek