Střídavá péče

Dobrý den,
s manželem nežiji asi 5 měsíců ve společné domácnosti a zvažuji podání žádosti o rozvod. Manžel vyhrožuje, že bude požadovat střídavou péči o naše 2 syny (7 let a 3 roky). Bydlíme asi 3 km od sebe a dosud mu umožňuji děti kdykoliv vídat o víkendu, v týdnu také, hlavně dle zájmu manžela (cca 2–3 týdně), asi tak na 2 hodiny. Manžel neustále na mě tlačí i se spaním dětí během týdne, ale to bohužel nechci dovolit, vzhledem k režimu dětí – ráno vstávají do školy, do školky a navštěvují tato zařízení v mém bydlišti. Chci se zaptat: jaká jsou potřebná kritéria pro soud, aby schválil manželovi střídavou péči dětí? Čeho bych se já měla vyvarovat, abych mu „nenahrávala“? Děkuji za odpověď. Petra

Odpovědi
člověk

je to od vás nezodpovědné,VY MU UMOŽNUJETE,JÁ TO NECHCI DOVOLIT,ABYCH MU NENAHRÁVALA,nez­lobte se ,ale toto jsou slova malé holky,která se pere o panenku.
Tady se jedná o živého tvora,člověka,a né věc ve vašem vlastnictví,toho človíčka máte na výchovu a ne na mstu.Je to tatínek dětí a budete chtít peníze,tak klid a rozum,né afekty plné hořkosti.Ublíží to všem a hlavně vám,třeba i za mnoho let.

HanČe

Já si myslím, že střídavá péče není špatná, když nebydlíte tak daleko od sebe. Na děti máte právo oba a nejlepší pro děti je to, abyste se vy dva dohodli. Děti si po čase udělají samy pořádek ve vztahu ke každému z vás a budou chtít být tam, kde se budou cítit lépe a jakoby v bezpečí. S tím nic nenaděláte. A jesti budete dělat něco proti jejich otci, tak se vám to může časem vymstít a děti si můžete ještě popudit proti sobě. /moje zkušenost/