bolak

Dá se nějak vysoudit střídavá péče psa, po rozvodu?

Doplňuji:
Bohemica: A jakým způsobem teda soud rozhodne, komu bude pes patřit?

A dáš mi pak vědět jak to dopadne s tím zákonem? Ty to budeš určitě sledovat ne? :) Nebo dá se to někde najít?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Bude hodně záležet na tom, o koho má ten pes pečovat.

Další odpovědi
arygnoc

nie.

dá sa vysúdiť iba pes – je to vec, majetok.

anonym

Zatím ne, nedá se vysoudit střídavá péče. Pes je dosud spoluvlastnictví obou manželů, takže se o něj lze soudit jako o majetek.
Možná se něco změní od ledna, kdy vstoupí v platnost nový zákon, podle kterého se na zvířata nebude nahlížet jako na „věci“.

redy

Dá, když se kámoška rozváděla tak prej se tak dlouho handrkovala s ex až to skončilo u soudu nakonec to vyhrála, nebo byla na mateřský, no nevím co ten soud stál ale pak už ho (toho psa) nechtěla, jenže ho nechtěl už ani ex.
nakonec to dopadlo dobře, si odpustili a žijou šťastně.
Jenže ty se ptáš na střídavou péči psa, vidíš já tady píšu úplně něco jinýho pardón:)

mosoj

A co o králíky ? Není lepší je sníst ?

ladaadal

Tak si ho rozdělte… Ty sežereš srdíčko a plecko, bejvalka si dá stehýnka a budete mít oba klid.
Doplňuji:
Při velké neshodě byste ho museli půlit podélně jako kapra, což ovšem bude malinko složitější.

gagaga

syn ma s pritelkyni psa .. podepsal " predpsi " smlouvu …ze : kdyz se rozejdou, bude platit na psa alimenty a nikdy ho uz neuvidi ..
a hadejte , kdo jim tu smlouvu pripravil
( u me se maji moje nevesty dobre ) :)
pak to jeste prepisu i na deti :)

  • iv-

arygnoc

no to teda musela byť párty („syn ma s pritelkyni psa“)!

gagaga

:))))

bolak

buďme rádi za psa, viď hafbábo :)

iceT

no ty vado,:-))))