Zrušení střídavé péče

Dobrý den, jsem rok rozvedená a máme s bývalým manželem střídavou péči. Děti jsou 6 a 9 let staré. Jako maminka mých dvou chlapců cítím, že jim střídavá péče neprospívá i když už si zřejmě zvykli (stídáme si děti po týdnu). Se střídavou péčí jsem souhlasila ale teď si nejsem jistá zda to bylo správně. (mluvím o věčném "to jsem nechal u tatínka, dojedeš mi pro to" Nemohu tedy mluvit o tom že by je měl méně rád, spíše je to organizačně velmi náročné a sama bych se chtěla přesvědčit zda děti tímto rozhodnutím po roce trpí či nikoli. Moje hlavní otázka je: Je nějaká cesta jak zjistit psychický stav dětí, myslím tím zda jim to takto vyhovuje nebo naopak ubližuje? Osobně nevím zda mohu dětem takové otázky dávat abych je zbytečně nestresovala z dalších změn. S otcem mají dobrý vzah a přiznávám, že se snaží a o děti se jistě bude velmi prát, já ovšem nabývám dojmu že bybylo lepší pokud by si je užíval o víkendech a takovou tu denní operativu jsem měla nastaroati já. Fakt, že mám přítele, který bydlí 70 km od nás a chtěl by abychom se k němu nastěhovali asi nemohu k této věci spojovat. Předem děkuji za odpověď,Lucie Lasíková Teplice

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ahoj,no nejlepší by bylo poradit se s pracovnicí z OPD. Ta může doporučit vhodného dětského psychologa. Ale nadruhou stranu,ty jsi jejich máma,tak víš co je pro ně nejlepší. Pokus se domluvit s jejich otcem a řekni mu o svých pocitech. Třeba má stejné pocity jako ty. Třeba najdete spolu nějaké řešení.

Další odpovědi:

Ahoj, tak to Ti teda nezávidím.Mám střídavou péči o syna již od tří let, dnes je mu osm. Měla jsem po roce ten samý pocit, ale otec o zrušení nechtěl ani slyšet. Soudila jsem se o zrušení celý rok, vyhrála jsem to ,ale otec se odvolal, no byo to divné , u soudu mluvili jen se synem o samotě soudkyně bez soc. pracovnice a já světe div se, jsem to projela na celé čáře. I když mně podpořili MŠ, i ostatní instituce. Takže střídavka pokračuje a já se užírám, když kluk chce být jen u mne.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.