auluk

Střední škola

Mám dotaz četla jsem že na maturitní obor nesmí mít žák 9 třídy čtyřku. Je to pravda?

Odpovědi
anonym

Milá slečno,

Většina středních a vysokých škol byla nucena (z důvodu kapacity studentů) zrušit přijímací zkoušky a přijímají studenty na základě prospěchu podle jejich stupnice bodového ohodnocení. To, zda máte čtyřku je sice nemilý fakt, ovšem katastrofa to není. Nemusíte se dostat na poprvé, protože se mohou hlásit uchazeči s lepším prospěchem, nicméně vtip je v tom, že po podání řádného odvolání budete ke studiu přijata právě z důvodu naplnění žáků. Obecně se dá říci, že aby se daný obor otevřel, musí se naplnit kapacita studentů, aby škola mohla dostávat dotace, to ovšem neplatí u soukromých škol, předpokládám, že na to by jste se neptala, neboť tem nejde o prospěch, ale především o ekonomickou zajištěnost.

Michal Kole

Záleží na podmínkách přijetí dané školy. Nelze to paušalizovat.

dhmix

Záleží na škole. Nejlepší bude, když školu vyberete a zašlete dotaz přímo na konkrétní školu. Doporučuji http://www.sez­namskol.eu/typ/stred­ni-skola/ kde máte veškéré informace o středních školách.