Stojím – li na severním pólu, po které ruce budu mít západ?!

Nejlepší odpověď
www

Podle toho, jak se postavíš.
Mapy jsou již drahně let totiž nakresleny.
Podle toho postavení také bude zapadat/nezapadat Slunce v závislosti na ročním období.
P.S: stejně nemožná odpověď je třeba na otázku ‚po které ruce mám západ, když vylezu z lesa‘ 😁

Další odpovědi
mosoj

Severní zeměpisný pól má jen jednu světovou stranu a to JIH !!!!!

anonym

Pro pozici přímo na pólu není směr „západ“ (či východ) definován – musel bys popojít aspoň kousek na jih. Na druhou stranu se nemůžeš splést, kde směr jih je – od severního pólu je jih všemi směry.
😉

Jikra

Tak si snad pamatuješ z jakýho směru jsi tam došel, tak si to podle toho urči.
Např. v jistém nesmrtelném díle bylo: Teď jdu na sever no a teď jdu na jih.

arygnoc

postavte sa čelom k Slnku: po pravej ruke.

ak budete dostatočne dlho stáť a pozorovať slnko, uvidíte, že sa pohybuje zľava doprava.

Děda Louda

Západ nehledej. Nejspíš ho máš v hlavě.