Avatar uživatele
Caklik

Stává se vám to někdy?A čím to je?

Jdete po ulici, kouknete na třeba na mobil kolik je hodin, zastrčíte ho a pak si uvědomíte, že vůbec nevíte kolik hodin tam bylo napsáno, ikdyž ste ho viděli.
Doplňuji:
hanulka: jo dneska se mi to stalo asi 3×, ale u zubaře jsem nebyl:D
Díky všem

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? zhuzupets, anonym, VampGirl, hanny 2, akvidzerp před 4437 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Tak až budeš starší, tak se ti budou stávat horší věci.
Vždycky jsem se divil tomu když děda nebo babička hledali brýle a přitom je měli na čele.Dneska já jsem už v dědečkovském věku a minulý týden jsem hledal brýle a přitom jsem je měl na špičce nosu (potřebuju brýle jen na blízko a tak si je nechávám jen na špičce nosu a na věci z dálky se dívám bez nich).Hledal jsem je po kuchyni až se mě manželka ptala, co hledám.Když jsem odpověděl, že brýle, tak říkala, ať se jdu podívat do zrcadla.Pak se mě smála.
Takže to co popisuješ jsou maličkosti, přijdou horší věci.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

dneska jsem seděla v čekárně u zubaře a seděl vedle mne mladík a ten koukal každou minutu na to kolik je hodin…tak nebyl jsi to ty?????:D:D:D ne to si dělám legraci ,jistě stává se to
Doplňuji:
myslím, že to je normální ,myslíš na jiné věci tak pozornost není tam kde by měla být

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Přečetl jsem všechny odpovědi u této otázky,a vůbec si už nedokážu vybavit , jaká ta otázka byla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Adéla Joon

:D To se mi stává velice často asi nedostatečná pozornost nebo to nevnímáme uplně… :DD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

A nejen to,něco se ptám např.dcery,ona mi odpoví,něco dělám a mluvíme dál a já se jí na to samé ptám znovu!A ona „Mami,už jsem ti to říkala!“ A já vůbec nevím CO ŘÍKALA!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nic mimořádného a troufám si říct, že se to čas od času stane každému. Prostě ruce zafungují rychleji, než stačí zareagovat mozek. Myslíte na něco jiného a zkontrolujete si čas automaticky. Jenže myšlenky jsou jinde a informaci prostě nepřijmou. Jo, ale přesto jsme normální.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

myslim, že nikdo netrumfne mě, když jsem si jednou napsala poznámku na papírek a za chvilku šla hledat po bytě i do kabelky ten papírek. Nad kabelkou mi teprve došlo, že ty divně znějící hlasité nadávky z mých úst jsou příčinou toho, že hledaný papírek držím mezi zuby 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

A já myslel,že se to stává jen starším !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
VampGirl

Ano, občas se mi to stává, když se třeba podívám na hodiny na mobilu jenom tak v roztržitosti nebo jen tak pro zajímavost. Vzápětí ten čas zase zapomenu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Běžně. Dojdu do ledničky – kouknu a nic tam není. Za chvilku jsem tam zas, protože nevím co jsem tam viděl.
Za večer i několikrát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zhuzupets

Jasně že stává, to když myslím na spoustu věcí najednou a pak zapomenu co jsem chtěla..kouknu se znova no bože 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
IK

Říká se tomu roztržitost
http://www.nas­tup.cz/archiv/2011/ht­ml/40/3-03.jpg
Samozřejmě že je lepší trénovat soustředění než to nechat dojít tak daleko že zapomeneš dítě v obchodě.
Od zapomínání staršího člověka se liší tím že ty příslušný vjem vytěsníš pozorností na jiný, jako když čteš a zamyslíš se ale nepřestaneš číst…tak si to musíš přečíst znovu. Stárnutí způsobí že zapomeneš co jsi udělal, co jsi chtěl udělat a stačí ti k tomu že jdeš nebo se jen otočíš, to že se soustředíš na pohyb.
Říká se že trénovat mozek není nikdy pozdě. Já říkám že je škoda netrénovat ihned, protože když je člověk starší tak se mu mnoho věcí už nechce.

Zdroj: http://www.co­jeco.cz/index­.php?detail=1&id_des­c=82578&title=roz­tr%9Eitost&s_lan­g=2

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek