mal

Je výhodné absolvovat státní jazykovou zkoušku?

Konkrétně jde o italštinu.
Je státní zkouška výhodou při hledání zaměstnání, či případnému zaměstnavateli stačí prosté uvedení znalosti jazyka v životopisu bez podepření tvrzení osvědčením?
V širším smyslu – může jít o neobvyklý doplněk, který čtenáře životopisu zaujme, i kdyby nehledal specificky znalost italštiny? Například z důvodu ocenění člověka, který si zařídil něco navíc oproti ostatním. Či je to pro většinu lidí a zaměstnavatelů (případně personalistů) irelevantní?
Nejvíce bych ocenil zkušenost někoho, kdo státní jazykovou zkouškou disponuje.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
gecco

Výhodné

Každý ´papír´ potvrzující kvalifikaci má význam – i kdyby, jak píšeš, jen jako důkaz o tom, že dotyčný se vzdělává, stará se o sebe.
Na druhou stranu – zkus se popídit po testu TOEFL nebo TOEIC, jsou ´cennější´ a uznávané mezinárodně.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Výhodné

Všeobecně- každé vzdělání je důležité a přínosné. A pro uznání je vždy nutné mít toto potvrzeno- mít na to „papír“. Nejen u znalosti jazyků. Já celý živit musel dělat různé zkoušky, abych se mohl ve svém oboru uplatnit. Bez těch „papírů“ bych byl „nic“. Takže jednoznačně je státní zkouška z jazyka výhoda a studování bez zkoušek je zkrátka na nic. Pouze to může posilovat sebevědomí, ale kdo ti to bude věřit, že něco umíš?
A jak píše gecco, je-li možnost volby cennějšího ohodnocení-zkoušky, určitě se snažit o to nejvyšší.

Smode

Výhodné

Výhodné to určitě je, zvláště pokud se jedná o Italštinu. Vždy je lepší mít papír než nemít.