Kelt

Stačilo by to k usvědčení pachatele?

Napadl mne takový příběh. Jsou dvě spolužačky, které se navštěvují, jedná má něco, co chce mít ta druhá. Ta druhá používá speciální kosmetiku a ta první to ví a pozná to čichem. Ta první se vrátí domů a zjistí, že jí něco zmizelo a cítí tam tu kosmetiku, ale jiný důkaz nemá. Může jít obvinit, udat tu svou kamarádku jako pachatelku, nebo to nejde. Děkuji.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Jako nepřímý důkaz ano, ale mohl jsem tam být třeba i já nebo kdokoli jiný kdo používá stejnou vůni.
Jen řetězec nepřímých důkazů, které uzavírají kruh lze považovat za důkaz. K tomu jeden článek nestačí. Osoba může být podezřelá za použití této doměnky – parfému a je na tobě – orgánu vyšetřujícím, aby to prokázal či ne.

Další odpovědi
Lamalam

Obvinit nebo udat ji klidně může. Své obvinění musí podložit nezpochybnitelnými důkazy a to asi bude horší. Nejlepší postup by byl trestní oznámení na neznámého pachatele, důkazy (jsou-li nějaké) zajistí policie, nebo to odloží.