taborsky ruda

Spotřeba kalorii při řízení auta a luxování ???

Jsem diabetik na insulínu. Před nějakým výkonem je mnohdy třeba si upravit (snížit)dávku aplikovaného insulinu, aby nepřišla hypoglikemie. Mohl by mi někdo napovědět spotřebuji-li více kalorií, když budu hodinu řídit auto, nebo hodinu luxovat ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Na to existují různé „kalkulačky“. Velmi pěkná je zde, také ji používám, hlavně hledám obsah sacharidů v jídle.
Ono je to u každého jinak. Je třeba si stanovit svůj bazální metabolismus.
Pro plnou funkci této kalkulačky je si třeba zřídit svůj účet, ale vyplatí se to a nejenom diabetikům ale i těm co chtějí zhubnout.

Zdroj: http://kalori­e.mte.cz/calcs/in­dex/2011-04-05/category_id:43