Společný plot

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem týkajícím se společného plotu. Náš dům má zadní zahradu obehnanou zdí, ale jedna strana zahrady je klasicky plot, který máme společný se zahradou základní školy. Tento plot je již ale ve velmi špatném stavu a místy je i poškozen a rádi bychom jej tedy opravili/vyměnili. Myslím si, že škole je to v tomto případě asi jedno, neboť si nikdy nikdo nestěžoval a neprojevil zájem o opravu,ale zajímalo by nás, zda-li existuje nějaký zákon, který říká, že se na opravě nového plotu musejí také třeba částečně fin.podílet a nebo je to pouze naše starost? Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
cukrar

opravu plotu je povinost vlastníka, a nelze se dělit s jiným právním subjektem. Přesněji, když Vám soused přidaá je to jeho dobrovolnost.
Plot je toho kdo ho postavil.

Se Standou bych vedl polemiku, ale to dojdeme mimo dotaz. Může být moje stavba na cizím pozemku? Může, takže plot je můj, ale na cizím pozemku…
opravdu ale zacházíme jinam, nežli se tazatel ptal.

Další odpovědi
standa

…doplňuji předchozí odpověď.

Plot není ani tak toho kdo ho postavil, ale toho, na jehož pozemku plot stojí 🙂

standa

To cukrar:
Máte pravdu 🙂