spolecny plot

Mame se sousedy spol.plot,chceme si na sve strane vysazet tuje,ikdyz dorostou vyse 2,5 az 3m muze si soused stezovat?

Nejlepší odpověď
Jakub

Samozřejmě, že stěžovat si lze na všechno, co někoho svým způsobem omezuje. Je potřeba posoudit, zda nemá soused na své straně např. ovocné stromy, které by mohly být zastíněny nebo jiné plodiny, ale v podstatě, pokud větve nebudou přesahovat na stranu souseda, neměl by mít vůči tomu námitky. Ovšem, nebylo by od věci se souseda na to zeptat. Jeho schválení , ovšem nepotřebujete. Jedná se pouze o slušnost a dobré sousedské vztahy.

Další odpovědi
standa

Soused (a ani to nebudete muset být žádný vysírka) si bude moci stěžovat a nejspíš oprávněně například na toto:

  1. pokud kořenový systém bude nějakým způsobem poškozovat plot (tomuto lze předejít zasazením dřevin do dostatečné vzdálenosti – já však nevím kolik by to mělo být)
  2. ´vršek´ nejspíš do sousedovy zahrady zasahovat nebude, tůje budete velmi pravděpodobně pravidelně zastříhávat
  3. zbývá tedy ZASTÍNĚNÍ, na které si soused budete moci stěžovat, pokud ale současně prokáže, že mu zmiňované ´stínění´ způsobuje opravdovou nikoli jen teoretickou újmu.

DOPORUČUJI se se sousedem před výsadbou tůjí předem dohodnout…, už ale neumím posoudit, zda by takováto dohoda měla být písemná, to nechám na vás.

FOG

Ja stavel garaz,ktera mela byt na hranici se sousedem,ale protoze s tim nesouhlasil,tak jsem musel ustoupit na muj pozemek.
Tehdy,jiz vice jak 25 let me zastupce stavebniho uradu rekli,ze 3 metry od hranice si muzu postavit co budu chtit,tedy co bude povoleno jimi.