kajicek94

Jak řešit níže popsaný problém s nabouraným plotem?

Dobrý den,
máme pozemek samozřejmě plot a vedle sousedy. Soused nám traktorem najel do plotu (prý mu to ujelo). Jeho dcera to dala ne pojišťovnu (mimochodem tam pracuje), přišel chlápek na ohodnocení a poté mám přišel dopis že nám bude vyplacena X částka. Ptám se, jak by jste tuto situaci řešili vy? (Dali na policii jako dopravní nehodu – traktor je přece dopravní prostředek nebo nějak jinak)

Dopl.: Částka zřejmě je dostatečná, ale hlavně jde o tu práci (a my jsi to opravovat nebudeme! „Co sis nadrobil, to si ukliď!“) , protože jsme byli dohodnuti s tím co to naboural že to do 14-ti dnů opraví a už je to několik týdnů (6–7).

Odpovědi
gecco

Pokud je částka X dostatečná na opravu plotu, vůbec bych nic dalšího neřešil…
😉
_____________­_________
Aha – to´s ale předtím nenapsal…
😉

No – zajdi za viníkem a jednoduše mu sděl, že nebude-li to opraveno do … dnů, podáš trestní oznámení – poškození cizí věci…
😉

cukrar

kajičku,
vše je o dohodě.
Nevím jakou částku jste dosali, ale píšete že je dostatečná. Takže pojištovna plní závazek, uhradila škodu. Když nahlásíte nehodu na policii, nic s tím nezískáte, jen rozhněvání souseda, páč policie mu asi dá pokutu.
On způsobil škodu, náhradu vyřešila pojišťovna, ale on přeci není povinnen fyzicky opravit plot. Vždyť to ani nemusí umět.
Já bych to řešil tak, že když se mi líbí částka, nechal bych opravit plot. Pokud je částka malá, nesouhlasil bych s pojistným plněním.
Zcela určitě vím, že viník není povinnen osobně dělat opravu. Za něj to řeší pojistka.