annas

Ne, s tím nesouhlasím

Existuje pravdae relativní a objektivnjí.

Dalwší dvojice sulbjektivní a objektivní.

Další odpovědi
marci1

Ne, s tím nesouhlasím

Pravda může být:

  • absolutní – neměnná, založená na faktech či důkazech.
  • relativní – závislá na konkrétním pohledu, viz relativismus a kulturní relativismus

nebo také

  • objektivní – nezávislá na subjektu
  • subjektivní – závislá na osobě

🙂

Disraeli

Ne, s tím nesouhlasím

Buddha rozeznává 4 pravdy. ;)

aliendrone

Tohle je příliš hluboké, výkladu bych se trošičku obával

Kdyby ses zeptal na LEŽ, bylo by to jednodušší. Lži totiž v zásadě existují ve třech variantách.

  1. obyčejné lži
  2. nehorázné lži
  3. statistiky

😉

S pravdou je to prostě komplikované. 🙂

Savier

Nechci prozrazovat

Rokio

Ne, s tím nesouhlasím

EKSOT123

Ne, s tím nesouhlasím

Myslím, že pravda, stav věcí, událostí, spravedlnosti, cokoliv… může být jen jedna. Že na vše existuje jen jedna zcela přesná pravda. Potom záleží už jen na tom, do jakých detailů je poznatelná, nakolik je zamlžena, znečištěna nepřesnostmi, omyly, subjektivním pohledem, lstmi a lžemi,…

da ny

S tím se docela ztotožňuji, ano, je to tak

OMLOUVÁM SE.
NECHTĚLA JSEM ODPOVÁDAT, KLIKLA JSEM OMYLEM .
TEDY NESOUHLASÍM 😉

plebs

Jedinou pravdu má zubatá když přijde pro starého, mladého, chudého nebo bohatého nesmlouvá, nebere úplatky, nelže, není prostořeká a hlavně není dezolát ani protistátní živel.

df

Annas: jaký je rozdíl mezi subjektivní a relativní pravdou?

annas

V psyscjhologii se pravda na kategoriek, kteréí jsem uvedla.

Záleřží na tom, oo kteríé dojic jde.,

Relativní pravda je subjektivní. Objektivní pravda je pravdivá bez ohledu na názory, přesvědčení nebo pocity lidí,. Záleřína tom, s čím ji porovnáváte.

Subjektivní pravda – popíšete dopravní nehodu ze svého pohledu. Jiný svědek vidí nehodu jinak.
Oba máte svou vlastní pravdu, tedy subjektivní. , ale je relativní, není úplná,, neznáte pdorobnosti nehody, proč k neo´hodš došlo, dalo se joí zavránit atd. viníci astd.,

Ale je to pravdea relativní, protože přio vyšetřování se zjistí,lže je možné skutečnost doplnit opozkměnit, tedy co i e objektem nehody. Poi tom už víc pátrají vyšwetřofatelé.