sociální polika

Mám otázku ?
Patří do sociální politiky, politika nezaměstnanosti?
Chystám se o to dělat práci do školy, abych to neměla špatně.
Chci tam psát o tom, o absolventech vysokých škol, že se pozdě odchází do důchodu a atd …

Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Spíše bych volil pojem „politika zaměstnanosti“, ale ano – i ta patří „sociální politice“.
Nevím sice, jakou studuješ školu a jaké téma práce si zvolíš – ale pokud zmiňuješ „že se pozdě odchází do důchodu“ – zmiň i související data z jiných evropských zemí (podobné ekonomiky)…
😉
Doplňuji:
Lahny: Souhlasím… Proto jsem psal tazatelce, aby srovnání provedla – pokud napíšu jen „A“, bez uvedení souvislostí a porovnání, velmi snadno mohu dojít k naprosto mylným závěrům.
😉
Mimochodem – tzv. ´sick days´ (zdravotní volno ´na zavolání´) jsou na „západě“ nikoli automatickým benefitem – stejně, jako u nás – záleží jen na zaměstnavateli, zda jej zaměstnancům (a případně kterým) umožní.

Další odpovědi
quentos

„Mám otázku?“ – Ano, zjevně máte otázku.

anonym

pro mowla
Ono je sice hezké srovnávat jiné státy jak se odchází do důchodu, ale je také potřeba napsat jak se v těch jiných státech starají o lidi, což je také sociální politika.
Že třeba dělník v západních zemích odpracuje za rok 1400 hodin, zatímco v Čechách 2000 hodin.Když tam vyjde svátek na sobotu nebo neděli, tak jsou buď v pátek a nebo v pondělí doma.V západních zemích MOHOU zaměstnanci šest dní v roce (některé firmy to mají i déle) zavolat do firmy, že je bolí hlava a nepřijdou do práce a nemusí mít na to žádné potvrzení od lékaře (neschopenku), zrovna tak tam mají už v pátek před Velikonocemi volno.
A pokud se díváš na televizi tak jistě víš, že před několika lety stávkovali jak Francouzi, tak Němci když jim chtěli zvednou pracovní hodiny v týdnu z 35 na 37,7 hod. (a dělníci si to vystávkovali, že se hodiny nezvedaly) a u nás je to normální dělat 37,5 a přitom některé firmy lidi NUTÍ dělat 40 hodin čistého času (bez započítání přestávky).
Zkrátka když se řekne A, tak se musí říci také B a ne jen to, že na Západě odcházejí lidi déle do důchodu než u nás.