Kuro

Je možné zemřít na předávkování z nadměrného užití léků?

Dobrý den, zajímalo by mne, když člověk vezme všechny prášky co doma najde (ibalgin, zirtec, aulin, cokoliv), narval si jich 50 do sebe a zapil to tvrdým alkoholem, je velká šance, že zemře? (se mnou to nemá nic společného :o)! )
Děkuji

Původní neotázka
Smrt na předávkování, když ..

Nejlepší odpověď
Alesh

Jo, asi by si způsobil brutal křeče, dost možná by se i zeblil jak alík, čili možná by ho z toho ještě dostali, každopádně trvalé následky by ho asi neminuly. Polykání prášků je jedna z pěkně drastických sebevražd, zvlášť pokud to ten dotyčný pobere tak nějak náhodně a myslí si, že to tím chlastem umocní.

Další odpovědi
yuko

To snad ne, to jsou otazky. Stalo se to, ze nekdo, nebudu rikat kdo, vzal vsechno, co nasel, leky na kde co, oblikl si cerne saty, zapil alkoholem a pak vypadal jako velmi opily, ale sotva se dobelhal domu. Nastesti to prezil, jen ho desne bolely nohy. Ale pak to zkusil znovu, jen jeden druh leku, ale celou krabucku a bez alkoholu a seklo to s nim. Vazme si naseho zivota a nikdy neco takoveho nezkousejte, nezkousejme. Zpusobi tim bolest hlavne tem nejblizsim, pokud mu to vyjde i pokud ne. Tolik lidi umira na rakovinu a jine nemoce a tolik touzi zit. Je to zbabelost vzit si zivot, jakymkoliv zpusobem. Vsechno se da vyresit. A tomu nekomu, kdo ma vsechny tyto prasky i kdyz nevim z jakeho duvodu doma, radim, odevzdat je v lekarne a navstivit co nejdriv psychiatra, protoze premysli nad tim nejhorsim – sebevrazdou.

gecco

Pokud chceš spáchat sebevraždu, dbej, at ti v lékárničce nechybí KCN (nebo něco podobného)…
😉
Pokud si chceš – možná, i výrazně a trvale poškodit játra a život*), postupuj podle svého nápadu…
Pokud chceš, aby ti bylo špatně, dej si pár panáků slivovice, zapij to litrem či dvěma krabičáku – a případně hostinu završ několika půllitry splaškového piva – to ti s játry zacloumá taky, ale na nějakou dobu tě přejde chut i na alkohol, i na podobné nápady…
___
*) The live depends on the liver…
Nepřeložitelné…
😉

synapse

Je možné, že nastane u takového idiota minimálně selhání jater a ledvin, ale záleží také na zdravotním stavu dotyčného a dalších okolnostech. Kamarádka skončila i po požití jistého nadmérného množství paralenu na JIP právě se selháním jater a má dožitovní následky. Sebevraždu předávkováním lékama určitě nedoporučuji, je to nejmíň jistý způsob (protože tělo se stejně toxickému množství látek samovolně brání tím, že začne zvracet a průjmovat…a navíc tam hraje roli spousta dalších vlivů – ne na každého působí stejný lék stejně apod.), který akorát přidělá zdravotníkům spoustu práce navíc 😛

Králičí Žena

Ano, určitě to jde. Můj známý chtěl spáchat sebevraždu spolknutím 16 tablet paralenu. Měl obrovské štěstí, že žije 😉