Zlatý

Slyšeli jste o tom, že se lidé místo opalovacím krémem mazali naftou?

Proč? Jaký v tom byl smysl? Vždyť tam není žádný UV faktor.
Všem předem děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Neslyšel. Viděl jsem to. Sám jsem se ale nemazal. Byli pěkně tmavý. Nějaký faktor nikoho nezajímal. Tenkrát se stačilo namazat ořechovým opalovacím olejem, nebo krémem Milena či Indulínou.
Doplňuji:
Ale informace o rakovině kůže byly. Jenom jaksi ozónová vrstva byla o poznání silnější. Dnes tajené informace, tenkrát neměřitelné. Vychází to lépe pro to neměření.

Další odpovědi:

Zlatý

Můj bratr s kamarády se naftou natírali. Občas se spálili, ale byli krásně hnědí.

Zda je to zdravé pro kůži, nikdo neřešill.

Zlatý

pre neznalých - je to naša zzzzz.

ad nafta - >slyšeli< a videli.
ale to bolo v dobách, keď ešte nikto o nejakom uv faktore nepočul.
a s naftou sa kožička opekala dohneda aj u albínov.

;-Q

Stříbrný

Slyšela. Dělali to pro to, aby se rychleji opálili. tenkrát nebyly informace o rakovině kůže, ani o ochranném UV faktoru. Ale to je už spousta let, teď si rozumní lidé hlídají výši UV faktoru a běžné opalovací olejíčky či krémy nepoužívají. Já sama jsem se před mnoha lety mazala olejíčkem a spálila jsem se a exmanžel mě loupal doslova jako hada z kůže, loupal ze mě úplné pláty kůže, bylo to hrozné. Tehdy jsem dostala strach z rakoviny a s nadměrným opalováním bez UV faktoru přestala.

Zlatý

Sylšela jsem to od táty, údajně se tím natírali na vojně, když nacvičovali na spartakiádu aby se rychleji opálili.

Ano je to tak. Já se mazal na vojně naftou a byl jsem jak od moře.A jeden kamarád si tak nakonec vyléčil ekzém .Poradil mu to dokovce lékař. Řekl mu jdi někde donaha a namazej se naftou. Ale to se psal rok 1976

Stříbrný

Pro všechny kdo o tom nikdy neslyšeli....to jste asi nebyli na vojně.Proč myslíte, že na spartakiádách byli vojáci tak opálení?Tenkrát nebyly takové krémy a aby vojáci na Strahově vypadali krásně opálení, tak se povinně opalovali.A někteří se přitom mazali naftou (ale ne všichni).

Pokročilý

Um.. ty jsi zzzz(?)latokopka nebo ne?

Stříbrný

Předpokládám, že tenkrát v Česku nebyly kofoly, a tak si mysleli, že budou "atraktivní"... :DDD
Kdo by tohle ale udělal dnes, tak by šel asi do blázince. Je to stejné, jako namazání hnědou syntetickou barvou, nebo benzínem, petrolejem a ředidlem ► dále > "fetování"...hašiš, piercing, tetování apod.:D

Zlatý

já se natírala vegetolem a naftou lezla jsem
na pražskou střechu, abych byla víc opálená
a snad i blíž tomu slunci to už nevím později
jsem si kupovala tmavý olej Nubian, ale byl
moc mastný, tak mi moc nevyhovoval :-(
ještě se prodává :

http://www.drogeriemartina.cz/…

Diskuze k otázce

Zlatý

kapka

No teda, to ziram. To jsem nikdy neslysela. :O

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.