blablabla

slovní označení

Dobrý den prosím vysvětlí mi někdo slovní označení držtaška nebo flink ? díky

Nejlepší odpověď
annas

Držtaška, užívá se i podržtaška, přidržtaška – vysvětlení máte v odkazu.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-administrativni-prace

Flink = lenoch, kdo nedělá nic pořádného nebo nedělá to, co má. Jinak také flákač, nixmochr. Pochází z rakouské němčiny – Flank (Flonk) – lump, mizera. Nebo také z německého flinken, fluren – toulat se – o žebrácích a nezaměstnaných.
Doplňuji:
Ještě jeden význam slova flink = citosl., označuje zvuk při úderu, úhozu, hodu.

SSJČ a SNČ