marťa382

Sloh – proslov. Prosím poraďte.

Zdravím, dostali jsem v češtině úkol:
Máme si připravit proslov na téma : PÁRTY NA JUPITERU.
Vím, co má proslov obsahovat: Oslovení,závěr atd.
Ale nemám žádný nápad, co mezi tím. Samozřejmě nechci, abyste mi to tady vymýšleli, jenom prosím o nějaký nápad, co bych tam mohla říct.
(Sloh totiž opravdu není moje silná stránka a navíc to téma…).Děkuji předem všem za rady.
Doplňuji:
Conchus: Co myslíte tím POŘÁD?

Nejlepší odpověď
Kejbý

já sloh miluju=)!opravdu ti nebudu psát celou slohovku,ale nějaký úryvek můžu,ne?
Párty již byla v plném proudu,když v tom svit vzdáleného Slunce přerušil stín.Stín,který zastínil polovinu celého Jupiteru.Za touto temnotou se skrýval Jupiterův největší měsíc.A protože má Jupiter měsíců požehnaný počet,stíny se svitem Slunce se střídaly jako odrazy reflektorů na diskokouli…

Další odpovědi
annas

Uvědomujete si, co je proslov?

Vítáte někoho na párty na Jupiteru u příležitosti třeba nějakého výročí, založení firmy. apod.
Oslovíte přátele, spolupracovníky apod., vyslovíte radost, že se všichni pozvaní dostavili, že let byl příjemný a že i zábava, kterou připravili ti a ti, bude přiměřená a zajímavá. Vše je perfektně připravené, proto snad to bude zárukou úspěchu. Oceníte i atraktivní oblečení, i když je přizpůsobené pobytu v kosmu, stejně ttak i kulinářské jídlo které kdysi chutnalo kosmonautům.. Dříve se jezdilo k moři, dnes se létá do Vesmíru. Jedním z míst je Jupiter.
Ještě jednou přivítáte, vyzvete k výběru míst a zaposlouchání se do progrramu atd.
Využijte trochu fantazie.
Doplňuji:
Kejby , nejde o proslov …

Lucijej

Tak třeba by to mohla být párty na oslavu obydlení Jupiteru lidmi. Jak se tam našla voda, což umožnilo vybudovat obdobný svět jako tady na Zemi, která je už silně přelidněná a je tu těsno.

Reuef

A co treba to pojmout jinak ? Nemyslet Jupiter jako planetu ale treba nazev noveho hotelu, baru, diskoteky…a zacit ve stylu ze opravdu nejdriv myslis planetu a pak plynule prejit k tomu ze to je vlastne neco uplne jinyho 🙂

Conchus

A co kdyby ses trochu snažila a pořád neopisovala.

nikeroska

Odpovědi od Conchuse si nevšímej, jsou to lidé co se zdřejmě nudí, tak jenom prudí… Napiš třeba o že mimoni slavili zasnoubení jupiteru s venuší, nebo prostě si vymisli nějakou blbost ;) můžeš si vymýšlet, a tím pádem máš volnou ruku co napsat :) není to jako popis co musí být přesné :) ať se daří

annas

Ještě jednou ke kejbý, vyjadřuje se hezky, ale překvapilo mě, že dostala
body, i když její odpověď je chybná. Měla by si toho všimnout terry, která často upozorňuje na chybné odpovědi, ale jen u někoho. Jen Andělé si svou nepozornost neuvědomila.

annas

Ad Reuf, pokud pojme tazatelka Jupitera jako hotel, pak není party na Jubiteru, ale v Jupiteru. Jedině že by se party uskutečnilo na střeše.

Andělé

Ajo,Annas má pravdu.Já si ani v otázce neuvědomila,že se jedná o proslov.Přečetla jsem to v rychlosti,tak se omlouvám všem za špatné bodování.Jsem nepozorná…:-(

annas

Andělé, nic se neděje. Minule jsem zazmatkovala já.

Andělé

🙂