Lukasy

Šlo by dýchat v uzavřené mistnosti s kytkama?

Kytky vyrábi kyslík z oxidu co vydechujem , takže by to teoretycky mělo být možné ne?

Nejlepší odpověď
www

Je to poněkud složitější, v noci totiž probíhá disimilace a rostliny vypouštějí naopak CO2.
Muselo by to být přesně propočítáno a nejen to.
Názor

Další odpovědi
mikee.nikee

Záleží ještě na spoustu dalších okolnostech.

Korelice

přesně jak říká www …

Abyste mohl přežít, tak byste musel mít přesně zajištěno, že takové množství (nejlépe přepočítat na gramy) vytvoří tolik a tolik kyslíku a že ten bude stačit pro Vás a pro kytky, na dobu kdy budou vydávat CO2 …

Michal Kole

Při experimentu Biosféra 2 se vyskytly problémy a musel být do objektu vpuštěn pozemský vzduch.

huxa

Ještě dodám, že by to muselo být vážně přesně propočítání, neboť při velkém procentuálním zastoupením kyslíku bys se otrávil.