Michal Kole

Šlo by dát do papíru prvky které by reagovali na světlo v kopírkách/ske­nerech, že by zběleli a nedali se tak zkopírovat

text a obrázek vytištěný na papíru ?

Třeba v každé učebnici a knize obecně, je že je zakázáno kopírování, ale ve škole nám fotokopie z knih dávali jako na běžícím pásu 🙂

Odpovědi
elvan

nevím, že by to šlo, ale některé diagnostické testy, které se nesmí kopírovat, mají nějaký grafický prvek, který udělá to, že na kopii máš všude najednou překopírováno „kopie kopie kopie…“, plus ale i původní text. Zřejmě technika ještě tak nepokročila, anebo by to bylo drahé…