Terryle

Sledovali jste start Atlantis – poslední let raketoplánu? Není vám líto, že to končí?

Před pár minutama odstartoval na svou poslední cestu raketoplán Atlantis. Další lety už nebudou – především z ekonomických důvodů. Četla jsem v jednom článku, že prý podle vědců stojí roční plný provoz NASA (včetně letů raketoplánů) tolik, jako čtyři dny války v Iráku. Tak je mi z toho nějak smutno – jak vůbec z toho, že ty úžasný stroje budou někde rezivět, tak hlavně ze stavu lidstva a jeho priorit… :o/
Jak to vidíte vy? Mrzí vás to, bylo to vyhazování peněz, nebo je vám to šumák?

Nejlepší odpověď
fcoop

Já to prošvih – asi o 5 min.No.
Stav lidstva a jeho priority…to se mi ani nechce nějak komentovat.
Ono asi nejde o poznávání kosmu,tedy většinou,oni v tom mají prsty hlavně Zelený Hlavy,tedy vojáci, a je jedno z kterého státu.
Věda a kosmický výzkum se jaksi sveze.
Ale oni to mají určitě vymyšlené,určitě nerezignovali,mimo jiné teď nastoupí soukromý sektor,bude se rejžovat.
Úžasný stroje se buď zakonzervují,nebo půjdou do muzea.
A hlavně – nikdo ze zúčastněných nebude prozrazovat dlouhodobou strategii.

Další odpovědi
arygnoc

škoda, přeškoda.

radši investovat do toho úžasného velesvěta vesmíru, jako do válek.

ale co už, Obamovi to toho moc nenakecáme.

mosoj

Zase se ukázalo , že pravdu měli Rusové.
Rakety jsou zatím levnější.

mathes

  1. Roční rozpočet NASA je kolem 20 mld. dolarů, cena Iráku a Afghánistánu dohromady je 160 mld. dolarů (návrh 2011), tedy roční rozpočet NASA je jako 1,5 měsíce Afghánistánu a Iráku.
  2. Rezivět nebudou, samozřejmě půjdou do muzeí.
  3. Jsem rád, že končí, byly extrémně neefektivní. Osobně si myslím, že kosmonautice by velmi prospělo úplné zrušení NASA – v současnosti je to skoro jen banda úředníků. A taky nástroj na ždímání veřejných peněz kdekým.
  4. Osobně studuji astrofyziku, novinky v kosmonautice sleduji denně, a přesto armádu považuji za důležitější.