misak25

Proč ztratila šlechta v 18. století (v době osvícenství) svou pozici?

Je to tím, že díky reformám ztratila privilegia, začala chudnout a musela platit daně?
Děkuji moc za odpovědi, snažím se lépe pochopit kvůli referátu:)

Odpovědi
Kelt

Tak před takovými 40 lety, bych odpověděl tak, že podle Marxe a Engelse nebyla šlechta revoluční. Revoluční byla buržoazie a nastával rozvoj průmyslu. Ale praxe dnes ukazuje, že teorie je nějaká špatná a tak nevím, ale taky bych se to rád dozvěděl.

da ny

https://lepore­lo.info/osvicen­stvi
„Měj odvahu užívat vlastního rozumu!“
Zdroj: https://mistri­.muzikus.cz/ro­mantismus/rany-romantismus/franz-schubert/osvi­cenectvi-a-cirkev

Gonfaloniér

Jednoduše proto, že ztratila svá práva a privilegované postavení – které už nebylo tak privilegované (v porovnání s… A to už lze snadno dohled. Nápověda – část odpovědi je přímo v otázce, v závorce).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

A víte kdo v té době naopak získává moc?

da ny

To je za „100 bodov“ ;D