Slavíte nějak dnešní den- Den díkuvzdání? Nemyslím po „americku“, ale po svém…

Nejlepší odpověď
badisko

nee neslavim …nevidim duvod …osobne slavim .rovnodenosti …slunovraty a dalsi …a nejsem verici …v Krista takze si odpoustim i vanoce ..misto nich zlavim zimni slunovtat …jinak take yule…nebojte take mam stromecek.. tento zvyk se nepdarilo krestanum ..vymitit podobne jsko spousta dalsich..majka atd.....
Doplňuji:
cochee sorry
je vadle jakta jedle …dusicky …a Hellowmas..Sam­huinn..Aanama nebo take Samonios…je stejny svatek .!!!!! jako nase dusicky..!!..Slavi se vsak rozdilne ..
ale zaklad je stejny …je to den kdy vzpominame na sve blizke zemrele ..a podle starych i modernich pohanu je tento den obrozenim kola roku (novy rok)..je to den kdy stary buh zemrel a ceka na znovuzrozeni o yule..(zimni slunovtat)..proto se v tento den slavi svatek mrtvych …ne jen v nasi kulture …at si to preberes jak chces vsechy svatky maji stejny zaklad …(evropske svatky)…

Další odpovědi
Damiana

Nic ve stylu Románu pro ženy u nás na balkóně dneska neproběhlo…:-))) Ale byli jsme tancovat, tak veselo bylo:-))
Ale jeden z mých nej kámošů právě slaví naplno! Už se těším, až mi pošle fotky:-) Právě s ním jsem Thanksgiving day zažila přímo ve Státech. Bylo moc pěkné vidět a poznat zase něco nového, co je jejich národní výsadou. Byla jsem nadšená z krocana, dýňového koláče, grilované kukuřice, tradiční výzdoby, celkové atmosféry. Stejně tak potom on, kterému jsem dopřála podobnou exkurzi u nás na Čarodějnice a Velikonoce. 🙂
Myslím, že by lidé neměli odmítat něco, co neznají s jistou alergií a skoro hysterií. Nejedná se přece o nic špatného. Jen se dozví něco nového a získají zkušenosti. A ty se přece vždycky hodí. Čím je člověk cosmopolitnější a otevřenější všemu novému, tím líp pro něj. Smrdět si ve své zaprášené ulitě až do smrti rozhodně neznamená užít si život.

Reuef

a komu bych mel vzdavat diky ? „Den díkůvzdání je svátek oslavující hojnou úrodu o kterou se dělili Poutníci (první severoameričtí osadníci – Pilgrim Fathers) a původní obyvatelé Ameriky.“ Ja u nas Indiany moc nepotkavam a amercti osadnici tu take nebyli…oslavim si dozinky a tim to pro me hasne
Doplňuji:
zdroj : http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Dí­kůvzdání

hanulka11

Ani nevím, že něco takového dnes je .

briketka10

ne ne tím, že mám otevřený noťas jsem připojená jako každý den
tady na odpovědích, tak žádné oslavy nebudou ani nevím, že něco
takového existuje :O

sevos

To by mě ani nenapadlo.

cochee

To je podobná hovadina, jako slavit zde Halloween namísto Dušiček – jen ještě asi o 500% hovadnější 😁