Avatar uživatele
anonym

Slavíte nějak dnešní den- Den díkuvzdání? Nemyslím po „americku“, ale po svém…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, Damiana, anonym před 4172 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

nee neslavim …nevidim duvod …osobne slavim .rovnodenosti …slunovraty a dalsi …a nejsem verici …v Krista takze si odpoustim i vanoce ..misto nich zlavim zimni slunovtat …jinak take yule…nebojte take mam stromecek.. tento zvyk se nepdarilo krestanum ..vymitit podobne jsko spousta dalsich..majka atd.....
Doplňuji:
cochee sorry
je vadle jakta jedle …dusicky …a Hellowmas..Sam­huinn..Aanama nebo take Samonios…je stejny svatek .!!!!! jako nase dusicky..!!..Slavi se vsak rozdilne ..
ale zaklad je stejny …je to den kdy vzpominame na sve blizke zemrele ..a podle starych i modernich pohanu je tento den obrozenim kola roku (novy rok)..je to den kdy stary buh zemrel a ceka na znovuzrozeni o yule..(zimni slunovtat)..proto se v tento den slavi svatek mrtvych …ne jen v nasi kulture …at si to preberes jak chces vsechy svatky maji stejny zaklad …(evropske svatky)…

Upravil/a: badisko

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Odpoveď byla označena jako užitečná

Nic ve stylu Románu pro ženy u nás na balkóně dneska neproběhlo…:-))) Ale byli jsme tancovat, tak veselo bylo:-))
Ale jeden z mých nej kámošů právě slaví naplno! Už se těším, až mi pošle fotky:-) Právě s ním jsem Thanksgiving day zažila přímo ve Státech. Bylo moc pěkné vidět a poznat zase něco nového, co je jejich národní výsadou. Byla jsem nadšená z krocana, dýňového koláče, grilované kukuřice, tradiční výzdoby, celkové atmosféry. Stejně tak potom on, kterému jsem dopřála podobnou exkurzi u nás na Čarodějnice a Velikonoce. 🙂
Myslím, že by lidé neměli odmítat něco, co neznají s jistou alergií a skoro hysterií. Nejedná se přece o nic špatného. Jen se dozví něco nového a získají zkušenosti. A ty se přece vždycky hodí. Čím je člověk cosmopolitnější a otevřenější všemu novému, tím líp pro něj. Smrdět si ve své zaprášené ulitě až do smrti rozhodně neznamená užít si život.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Avatar uživatele
Reuef

a komu bych mel vzdavat diky ? „Den díkůvzdání je svátek oslavující hojnou úrodu o kterou se dělili Poutníci (první severoameričtí osadníci – Pilgrim Fathers) a původní obyvatelé Ameriky.“ Ja u nas Indiany moc nepotkavam a amercti osadnici tu take nebyli…oslavim si dozinky a tim to pro me hasne
Doplňuji:
zdroj : http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Dí­kůvzdání

Upravil/a: Reuef

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Ani nevím, že něco takového dnes je .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

ne ne tím, že mám otevřený noťas jsem připojená jako každý den
tady na odpovědích, tak žádné oslavy nebudou ani nevím, že něco
takového existuje :O

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sevos

To by mě ani nenapadlo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

To je podobná hovadina, jako slavit zde Halloween namísto Dušiček – jen ještě asi o 500% hovadnější 😁

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek