sesednizkola

Slavite jmeniny?

Zrovna na radiu dechovka resili svatky a tak me napadla otazka. Vetsinou bych na svuj svatek neprisel ten den, kdy ho mam, kdyby mi nekdo nepoblahopral. Svatek nemam dnes jinak. Delate hostiny? Davate darky? Ja teda nepreju ani ostatnim, protoze kalendar sleduju jen v mobilu a ani nikdy nevim, koho je :D) slavim akorat Silvestra, i kdyz teda zadneho neznam.

Nejlepší odpověď
anonym

Když jsem byla malá, dostávala jsem dárky, teď už ne, ničí svátky neslavím, jen synovi dávám k svátku nějakou fakt drobnost.

Další odpovědi
anonym

Ano, jmeniny slavím, protože všichni moji příbuzní je slaví .S manželkou si dárky nedáváme ( není na to) ,ale vnoučatům se nějaký dárek koupí.
Za komunistů to bylo normální.V práci musela být flaška a pokud se sešlo vícecstejných jmen, tak bývalo veselí. A to nemluvím o tom jak se slavilo ve vesnici v hospodě.Karel, Václav, Jiří, Jaroslav apod.tak to hospoda bžuněla do tří až čtyř do rána.Kytara, harmonika, tak to bylo normálnī.Když vyšel svátek v týdnů, tak se to nechàvalo na pátek.A když bylo vīce stejných jmen, chlapi se složili a koupili celý sud.To se pak pilo ZADARMO.
Zlatý starý časy.TOHLETO se už nevrátí, protože není hospoda a lidí ve vesnici nemají peníze na takovéto oslavy.

UltraFan

Ano, slavím je, čím jsem starší, tím méně :) Vždy si ale dáváme jen malinký drobnosti, jakože jsme si vzpoměli 🙂

Šidlo

u nás je to súčasť katolíckej výchovy…a tuším aj evanjelici oslavujú

v podstate by to mala byť motivácia spomenúť si na výročie smrti svojho patróna svätého a snažiť sa vziať si z neho príklad......takže celkom pekný zvyk

to, že ľudia z toho urobili chľastačky a pařby je vec druhá

doma si dávame darčeky

eldrcz

JENOM DRBNOST TŘEBA ČOKOLÁDU,NIC VÍC

GM

Svým blízkým (dětem a jejich protějškům, vnoučatům, manželovi, kamarádkám a kolegyním a kolegům v práci) k svátku popřeju a dávám různé drobnější dárky, od kolegů v práci dostane za přání každý čokoládu nebo oplatek. Svoje jmeniny slavím jen sama pro sebe, protože k svátku mi ještě nikdy nikdo nepopřál, to je, co?Jsem už ve věku, kdy takové věci neřeším, ale v mladším věku mi bylo vždycky líto, že si nikdo nevzpomněl. Moje jméno v ženské podobě není v kalendáři, pouze v mužské, v ČR je nás pouze několik žen tohoto jména.

quentos

Slavím – když je příležitost slavit, proč toho nevyužít :{)> je to samozřejmě daleko menší humbuk než narozeniny…

anonym

Ano slavíme,je to slušné někomu popřát k jmeninám,ale jen se divím,že pan Lahny si tu opět stěžuje,a to ještě když jeho kamarádi se složili a on pak chlastal zafdarmo.
Proč by lidi neměli na vesnici peníze na slavení pane Lahny?