karlovka

Scháním bylinu Starček Fuchsův lidově zvaný Kycol. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Ametyst

Je dobré zavolat do bylinkářství podle místa bydliště. Možná i produkty by se daly koupit na spolehlivém E-shopu.

marci1

Sehnat ho bude jistě obtížné, jelikož Kycol obsahuje třísloviny ale zřejmě i některé kancerogenní látky.
https://www.ho­meopatiecesky­.cz/starcek-kycol/
😕

EKSOT123

Tento druh starčeku u nás roste hojně v přírodě. Tedy nevím, jestli úplně po celé ČR, ale aspoň na Vysočině ho jsou ve všech lesích doslova záplavy. Jde o mohutnější rostlinu, až 1,5 m vysokou. Akorát jsem něvěděl, že je léčivý. (Pozn. určitě se nemýlím, jde opravdu o tento druh starčeku, je to můj obor. Tedy mohou se nahodile vyskytnout i jiné druhy, nutno určit, ale tento u nás převládá.)