Avatar uživatele
balca

Savci-živá mláďata

Dobrý den,před chvílí jsem studoval biologii,přesně savce.
Dočetl jsem se,že znak savců je,že rodí živá mláďata.
Tím se myslí,že např:ryby rodí mrtvá mláďata–to se mi nějak nechce zdát.
nemohl by mi to někdo nějakým způsobem vysvětlit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? suaeda, briketka10, Illines před 4496 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Illines

Ryba a ryba,velryby a vorani ,kosatky jsou savci , maji ziva mladata ,jine ryby se deli na jikrnacky a zivorodky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kanovka

myslím, že je to myšleno tak, že třeba slepice nejdřív vyprdne vejce a až poté se z vejce vylíhne kuře, takže když savec porodí mládě, tak to už rovnou např. chodí, jí a tak

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Až na výjimky, ryby nerodí. Do vody nakladou jikry (vajíčka), a samec na ně vypustí mlíčí (spermie).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Pozor neplést dohromady třídu „savci“ s jinými živoč.druhy. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sav­ci
Savci rodí živá mláďata, které samice krmí mateř.mlékem (vč. kytovců – delfíni). A jsou to teplokrevní živoč.druhy (stálá teplota).
Ryby patří do jiných tříd.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ry­by
Nemají stále stejnou teplotu krve a mláďata se rodí buď z vajíček nakladených ve vodě, nebo živorodá.
Jak ryby, tak savci jsou biologicky zařazeny do stejného podkmenu „obratlovci“, kmen „strunatci“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

Pravděpodobně jsi to nedočetl celé.
Rodí živá mláďata, která sají mléko. To je přesnější 😉
Až na Suaeda jsou odpovědi nepřesné a zavádějící, stejně jako tvoje neúplná otázka.
Studium

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepelupe

např. ptáci jsou vejcoživorodí
savci rodí živá mláďata,,ale třeba hadi rodí vajíčko a z toho se vylíhne mylý had

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek