Avatar uživatele
mojitek

Sanitární silikon

Ahoj všem,dneska jsem utěsňoval silikonem škvíru mezi wc mísou a dlažbou.Ale na dlažbě mi po zaschnutí ještě něco zůstalo.Takže jak dostat pryč sanitární silikon z dlaždic nebo z něčeho jiného? Mechanická metoda se daří jenom částečně,tak se ptám jestli to jde i jinak.Díky za radu 😉
Doplňuji:
čerstvý samozřejmě není problém.Jde mi o zatvrdnutý na místě kde nemá být..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 4538 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Silikon jde pěkně upravit a zahladit hned po nanešení vlhkým prstem. Jak už to zaschlo, tak se obávám že jiný způsob než mechanický neni.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Mojitku neuspěchej to než to napíšu. Pokud nepotřebuješ oddělit silikon od zasrané dlažby ŽILETKOU, tak to prostě vygumuj. Školní gumou. Nekupoval bych žádné čističe, prodávají se, ale to je na nic. Zničí se s tím uhlazená část.
A tohle je nejlepší odpověď. Můj způsob je efektivní.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Mechanicky nevidím problém. jenom to chce trochu důkladnosti. Jinak existují předražené odstraňovače silikonu. Kapalina nebo pasta po které silikon změkně a odloučí se od pokladu.

Používám ho ale k odstranění ze spár, kde to mechanicky jde jaksi hůře. Z povrchu nevidím problém.

Zde je jeden z mnoha :

http://www.eche­mie.cz/odstra­novac-silikonu-100ml
Doplňuji:
Já mám také na mysli vytvrzený silikon.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rtepp

http://www.po­radte.cz/domac­nost-a-bydleni/5011-cim-vycistit-silikonovy-tmel.html

Asi jen opatrně oškrábat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MA-SU-KA

Metodu se školní gumou, kterou tu popsal czechrapsind používám a funguje!
„MÁ PRAVDU TEN CHLAPEC“. Opravdu.
Jinak pokud byste to nechal tak, časem by se ochodil (právě gumovými podrážkami).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mojitek

czechrapsind : s tou gumou mě to napadlo taky,ale nějak to nepomohlo.Jde o to,že se silikonem jsem ještě nedělal a dodělávám wc co jsem komplet předělal.Dal jsem silikon mezi wc a dlažbou,ale nějak se mi to nelíbilo,tak to celý dávám pryč a chci to tam dát nanovo.Ale zůstalo mi něco na dlažbě a kousek na míse.Z tý mísy to jde žiletkou,ale na tý nehladký zrnitý dlažbě se drží slabej povlak toho silikonu.Z toho už to víc žiletkou nejde.Tak nevím.Chci to mít 100%. Pak sem hodím foto (před a po renovaci)

před 4538 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

OK, ani tvrdou gumou to nejde? Jeden pán, co má taky záchod, vymyslel jednu věc. Když nechtěl použít silikon, tak dal pod záchod linoleum. Prostě to obřízl. Když jsem se tomu podivil, odpověděl, že ten záchod zůstává na stejném místě a nemá kam jít ani spadnout. 🙂

před 4533 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

Já vím Mosoji.To doplnění nepatřilo Tobě.Jen jsem zapoměl napsat,že ta dlažba není hladká-proto to jde dost špatně,no spíš teda dost blbě.

před 4538 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek