raduna

Mohu použít sanitární silikon, po celé koupelně,místo bílé spárovačky,která časem zašedne?

Nejlepší odpověď
Hykam

Já bych to nedělal, spárovačka, na rozdíl od silikonu, celý obklad ještě zpevní. Nehledě na to, že při mytí se časem silikon začne odlupovat od obkladu.

Když už chceš použít silikon, nejdříve bych obklad vyspároval, potom bych spáry trochu více vymyl a na to použil silikon. I tak si myslím, že ten silikon bude zlobit.

Další odpovědi
zjentek

Vyspárovat? Mezi kachle? Dlažbu? :o:o:o ..tak to tu koupelnu nechtěj vidět za tři roky :o

PavelK

rozhodně bych to nedělal. Kdyby to bylo k tomu určený, tak to dělaj všichni. Navíc mám zkušenost, že nečistoty na silikonu (případně plíseň) udělají své.

anonym

Můžeš – proč ne?
Je to trochu ´drbačka´, ale obklad je pak ´vodotěsný´.

mojitek

pokud spárovačka časem ztmavne,tak stačí koupit za cca 50 kč mechanickou pomůcku na čištění/odstranění spár(vypadá to jako skalpel a místo ostří je hrubý brusný pilník) . S tímhle to je raz dva. Silikonem bych to rozhodně nedělal-je to piplačka+nebude to na pohled hezký+nezpevní to obklady (narozdíl od spárovačky)+ je to jen na velmi krátkou dobu.

anonym

zkus akrylátovej
https://www.go­ogle.cz/search?sou­rceid=navclien­t&aq=hts&oq=&hl=cs&i­e=UTF-8&rlz=1T4GGNI­_csCZ501CZ502&q=a­kryl%c3%a1tov%c3%bd+si­likon

cukrar

Ano, můžete. Klidně ale nevidím důvod…

mosoj

Proč ne ? Jestli si ale myslíš, že to bude pěkné , tak věz že by jsi nakonec bral i tu zašedlou normální. Pokud budeš obklad udržovat čištěním nezšedne.