TJ

Rýchlosť tachyónu ak E=0

Čítal som, že tachyón o nulovej m a teda nulovej E má nekonečnú rýchlosť. Lenže keď sa nad tým zamyslíte, zistíte, že tach. o m=0, E=0 má rýchlosť 2c. Tak ako to je?

Nejlepší odpověď
mathes

  1. Není žádný důvod předpoládat, že něco jako tachyon existuje
  2. Nemyslím, že něco s m=0 by se mohlo nazývat tachyonem. Tachyony by se měly pohybovat po prostorupodobných geodetikách, takže by se stejně jako běžné částice s nenulovou klidovou hmotností na časupodobných geodetikách nemohly dostat na světelnou geodetiku. Dle mého je taková částice fotonem – ten má taky m(0)=0 a jeho energii to nijak nevadí.
  3. Jak jste přišel k 2c?

Další odpovědi
Elk

Člověče, to je teda problém. Ani nevíme, zda existuje, ale už víme, že čím je větší, tím je jeho rychlost menší, takže při při ryclosti m=0 jeho rychlost je pouze fixní.