Anonym012

Rozumi papousci lidske reci, co povídají?

Nejlepší odpověď
annas

Papoušek je skvělý imitátor, ale umí jen papouškovat.

Opakování není jen matka moudrosti, ale opakování je matkou papoušků.

--
"Rozumějí zvířata lidské řeči?

"Čeští vědci zjistili, že opeřenci při vzájemné komunikaci někdy používají řeč člověka!

http://jpavol­.sweb.cz/rozu­meji_zvirata_lid­ska_reci.htm

Další odpovědi
Palpatine

Rozumí jí úplně stejně jako jakékoliv vycvičitelné zvíře (například: pes, kůň, žirafa). To, že mluví, neznamená že řeči rozumí. Oni ty slova jen opakují, proto se říká, že když někdo něco opakuje, tak „papouškuje“.

hapiky

Opakují jen to co slyší. U některých lidí je to podobné.

Edison

Ne… Fakt ne…

EKSOT123

Něco by je šlo naučit, aby tomu i rozuměli. Většinou ale jen papouškují. Existuje názorné video v ruštině: pán něco říká papagájovi do telefonu a ptá se ho, jestli rozumí(„ty póňal?“) a papagaj odpovídá: „Póňal,póňal.“ Ale póňal vůbec jenom to, co to je to „póňal“?