Avatar uživatele
IK

Rozeznáte patkové od bezpatkového písma?

Známý trik grafických studií je zákazníkovi předložit jeden dobrý návrh mezi několika příšernými. Zákazník je pak přesvědčený že jeho výběr byl důležitý, jinak by to nedopadlo dobře. Je jasné že grafik dokáže víc dobrých návrhů ale zákazník by si nevybral, což jsem si potvrdila na vlastní kůži a zjistila že dokonce někdo s ambicí grafikovi radit nerozezná patkové od bezpatkového písma. Zajímalo by mne jak moc je tato neznalost všeobecná, protože se mi tomu nechce věřit.
Neberte to urážlivě zajímá mne zejména laický pohled.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym před 4427 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Rozeznám,jeden z předmětů na mojí škole bylo i písmo. :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Obávám se, že většina lidí má v této oblasti značně nízké povědomí, tak se pokusím uvést alespoň svoji profesní zkušenost.
U všech větších akciových společností, kde jsem dělal, byla podmínka pro zakázky v rámci EU tzv. ISO 9001 (t.j. německý systém řízení jakosti).
Jeho součástí byla i striktní pravidla na každičký detail a firemní procesy. Mimo jiné právě jednotné bezpatkové písmo. Jako unifikovaný font se používal Arial (případně Arial CE a u stísněných textových polí Arial Narrow).
Jako nejznámější patkové je např. Times New Roman nebo i původní na psacích strojích a zastaralý textový editor T602.
Pro názornost, zdejší Odpovědi používají bezpatkové písmo.
P.S. S těmi studii máš pravdu a vyplatí se vyzbrojit se základními znalostmi než s nimi začne klient obchodně jednat a nenechat se lacině ošálit jejich grify a fígly.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Děda Louda

Atributem patkového písma je patka, zatímco bezpatkové písmo ji nemá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
geoorg

Dá se říct, že patky poznám…
Hlavně po shlédnutí následujícího videa:
http://www.vi­deacesky.cz/se­rialy-online-zdarma/off-book-1-pismo

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek