SanJay .

Jaký je rozdíl mezi violoncellem, kontrabasem, violou a houslemi?

Nejlepší odpověď
gecco

Na violoncello hraje violoncellista, na kontrabas kontrabasista, na violu violista, na housle houslista…
😁

Rozdílů mezi těmi nástroji je celá řada – domníváš, se, že ti tady někdo napíše encyklopedii??? Nebo na co se to vlastně ptáš???

Další odpovědi
iceT

Ve velikosti? V rozdílném zvuku?

lexx

kontrabas hoří déle

xxx3

pro laika hlavně ve velikosti a tím pádem také ve zvuku, který vyluzují.

Michálek1245

Dobrý den, mrkněte na TopMuziku. Mají tam super seriál o tom, jak vybrat nástroje. Třeba o tom, jak vybrat kontrabas se dočtete tady: https://www.top­muzika.cz/maga­zin/jak-vybrat-kontrabas/ Důležité je, že tam poznáte i ty základní rozdíly mezi jednotlivými hudebními nástroji. Samozřejmě u těchto strunných nástrojů je to zřejmější, ale pak jsou i nástroje, kde se ty rozdíly stírají.