vladimír

rozdíl mezi převorem a opatem

Nejlepší odpověď
anonym

v dnešní době mezi nimi není žádný rozdíl,ten byl v 6 stol.před n,l, o obou rozhoduje ustava jednotlivých řádů, slovo opat je odvozeno z latinského s abba-otec,bylo to uctivé oslovení,

Další odpovědi
anonym

Musel jsem použít vyhledávač.Vlas­tními slovy to nedokáži vysvětlit.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pře­vor

Myšák V.

Barbakan-vzal jste mi to z pusy)))
Podle mýho opat i převor je to samý,jen u některých se říká místo opat,převor a obráceně.
Blahoslavení budiž děti Ori)))