Rozdíl mezi kukuřicí a kukuřicí setou ???

A taky , nevíte kdy jsou sběry ???, nebo kdy prostě vyroste …

Odpovědi
honza19hk

kukuřice se sklízí na konci srpna a ve vyšších polohách(např vysočina) i začátkem září.
Kukuřice je obecný název a ta se dělí dále na tu kukuřici setou,další mexické druhy a jiné geneticky modifikované…
Kukuřice setá je hojně pěstovaná jelikož je vyšší než obyčejná a má vyšší úrodu i plodnost.Je to vlastně modifikovaná obecná kukuřice.

Kukuřice setá se vyvinula z hybrida druhu Zea diploperennis a druhu Tripsacum dactyloides (tráva příbuzná kukuřicím).

mosoj

Kukuřice setá vyroste na poli. Kukuřice nesetá, zůstane na sýpce nebo co to dnes je !