Karol55

Jaký je rozdíl mezi bodat, pobodat a ubodat?

Nejlepší odpověď
Alesh

Zkus někoho oslovit, jestli tě nechce bodat, pobodat a ubodat a pak si to porovnej. 🙂
Česky snad umíš, jaký problém je rozlišovat význam slov, s různými předponami? Tohle snad není zrovna nic složitého u těchto slov, ne?

Další odpovědi
quentos

bodat: obecně – zraňovat pomocí bodných ran; zasahovat něčím ostrým, špičatým (SSČ)
pobodat – zranit pomocí několika bodných ran, poranit špičatým předmětem (SSČ)
ubodat – zabít bodnými ranami.

Otázky se zde kladou celou větou. Je to zdvořilejší, původní fragment zněl spíše jako výštěk do tmy.

luky.1986

Kdyz slysim ubodal,predstavim si ze nekdo na nasledky bodani umrel, kdyz pobodat, tak dostal nejaky neurcity pocet bodnych ran, ale prezil. No a kdyz bodat, tak nekdo dostava aktualne bodne rany, ale jeste nevime jestli bude ubodany a na nasledky zemre nebo jen pobodany a prezije:))))