Rostou u vás borůvky???

Včera jsme byli na výletě ve Světlé nad Sázavou,jako dítě jsem v okolí Humpolce trávila prázdniny,s babičkou jsme chodili na borůvky,byly pěkné,velké. Včera jsme s manželem vyrazili do lesa,borůvčí jsme našli a na něm úplně pidi borůvky....Jak je to u vás,rostou???

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

U nás jsou listnaté lesy, takže ne. Ale přijeli trhovci z Bruntálska a nabízeli krásné velké borůvky. Ráno v rozhlase právě sezonu borůvek připomínali, zmiňovali se o tom, že borůvky patří k našemu nejzdravějšímu ovoci, mají velký obsah minerálů. Borůvkové knedlíky - mňamka.

Další odpovědi:

Zlatý

Plzeň - sever - borůvčí na kilometry na všech stranách. Borůvky také, v lese je ale již moc horko a žena má strach že ji sežerou klíšťata.

p.s. "kvikal" - vyraž na borůvky nad Vimperk
určitě nějaké najdeš. Ve Volyni jsem se narodil.

Kropitko,tady ve Skotsku rostou jen v obchode,takove ty nedosladle.Ale s podivem jsem nasla boruvci obsypane-tady to nesbiraji,tak ija jsem to neotrhala-jen se pokochala pohledem.A s houbama je to to same,ale tem neodolam a skoti nade mnou vrti hlavou a boji se ze umru.Bavim se tim.

Zlatý

U nás na Jesenicku jsou v lesích velmi malé borůvky. My máme doma takový malý stromek borůvek. Předminulý rok na něm byly tak velké borůvky, že z toho přecházel zrak. A teď čím dál menší... Hrůza. Co to ta příroda jenom dělá?? :-(

Zlatý

Moravskoslezské Beskydy hlásí málo, a navíc malých borůvek. Takže letos slabota :-(

Bronzový

u nás ve Volyni (jižní čechy) jsem žádné neviděla, možná kdybych prolela každou píď tak možná. Na borůvky se těším když jezdím ke své babičce v Českém ráji - v místních lesích jsou dobré a velké (některé děti z toho mají letní brigádu, že sbírají a pap prodávají)

Zlatý

V našém městě přímo ne ale 5 km od nás rostou vždy se domluvím se známou která na ně taky jezdí necháme ratolesti chlapům a jedeme si je spolu nasbírat.

u nás ve středních Čechách bohužel moc ne...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 649
Zlatý beer 514
Zlatý annas 513
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.