Řízení auta v pracovní neschopnosti.

Může jezdit pacient v době pracovní neschopnosti ze svým autem,třeba i na vyšetření,kontrolu a podobně?
Doplňuji:
A jak je to,když je zaměstnán jako řidič z povolání?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Pokud to nemá zakázáno doktorem, tak určitě.
Doplňuji:
Já si myslím, že to na to vůbec nemá vliv. Je rozdíl zajet si autem do města nakoupit a jezdit celý den v dopravní špičce, stresovat se, atd. Prostě když jsem nemocný, byť jsem řidič, auto si řídit můžu, pokud mi to doktor výslovně nezakáže. Zaměstnavatel mi nemá co vyčítat.

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud nemá nemoc takové povahy , která by mu znemožňovala bezpečné ovládání auta, tak jistě může. Pokud by měl zavázané oči, nohu v sádře, nebo bral léky, které řízení zakazují,a podobně, tak neni důvod proč by měl být v tomto omezován

Bronzový

Můžeš pokud jseš soustředěný na jízdu,nejseš pod vlivem tlumicích léku,nic ti nebrání.
Doplňuji:
V takovém případě záleží na tom jak dobře vycházíte s nadřízeným,podle mě.

Zdroj: žolík

Zlatý

V době pracovní neschopnosti,nesmí řidič řídit motorové vozidlo.Je pravda,že při běžné silniční kontrole,pokud člověk není "zasádrován",policie neví o neschopence.Ale,v případě,že budeš účastníkem dopravní nehody,i z cizí viny,vina bude na Tobě.Ale ať je to jwk chce,člověk,který má neschopenku,za volant nepatří.

Bronzový

A treba i s firemnim

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.