Repelentní náramek

Máte z tímto náramkem zkušenosti? Je možné že opravdu odpuzuje vosy, klíšťata, komáry… Věříte tomu?

http://www.spor­t4all.cz/spor­t4all/eshop/40-1-POWER-BALANCE/105-2-NARAMEK-PROTI-KOMARUM/5/694-Bugslock-Repelentni-naramek-proti-komarum-modry

http://www.aro­materapie-eshop.cz/aroma­terapie-eshop/eshop/15-1-Repelentni-pripravky/0/5/950-Repelentni-naramek-Proti-komarum-a-klistatum-DEET-Hanna-Maria

Nejlepší odpověď
Deli

Ano, mám zkušenost s oběma.
Ten laciný voněl docela příjemně, ale místo slibovaných 10 dnů fungoval tak 24 hodin. Respektive voněl, pak už to byl jen suchý hadřík… Zda něco odpudil či ne, to jsem fakt nestačila vysledovat.

Ten dražší velmi výrazně až trochu nepříjemně voní. Voní dlouho. Nevím, zda celý měsíc, jak slibují, ale rozhodně dlouho. Dcery ho nesnesou. (Ta mladší ho zatím ani mít nesmí, vše cucá, ale tu desetiletou po pár minutách rozbolela hlava.)
Používám ho tedy pouze já a pouze když sekám zahradu a hmyz na mne dělá nálety. U nás to jsou především ovádi.
Výsledek? Bez náramku to byly šílené nálety, s náramkem méně, ale jeden mě kousnul úplně klidně do ruky asi 5 cm od náramku. Takže všemocné to určitě není a pochybuju, že by náramek na ruce odpudil klíště, které Vám ulpí při chůzi travou na ruce.

Nápad – náramky – mne nadchnul, nakoupila jsem jich dohromady za 1000,– Kč, ale rozhodně mě to nenachnulo. Kdyby jste to chtěl zkusit, klidně nějaký ten kus za poloviční cenu odprodám, ať si to taky vyzkoušíte. Já zůstanu u repelentů ve spreji, který nastříkám na oděv dětí před výletem do lesa.