Bronzový

Průnik elektromagnetického záření materiály

Dobrý den, zajímá mě jestli elektromag. záření (kromě rentgenového) proniká třeba skleněnou lahví, dřevem (dřevěná skříň) a nebo plastem? Jde mi hlavně o elektromagnetické záření z krystalů, viz zde: http://www.odpovedi.cz/…

Odpovědi:

Samozřejmě, že elmg. záření proniká materiály (i sklem - třeba světlo i vidíš, i dřevem, i plastem) - proniká různě ´dobře´ - v závislosti na vlnové délce (frekvenci) vlnění.
Samozřejmě - ne všemu lze věřit (viz "Citace o jednom nerostu"), ale ano - i některé nerosty vyzařují - třeba radioaktivitu.

Zlatý

Záleží na materiálu a vlnové délce.
Doplňuji:
Světlo se sice počítá mezi elmag. záření ale je šířeno fotony. I na tom záleží.

Stříbrný

Proniká, kdyby nepronikalo, tak by sis v uzavřené místnosti třeba nezavolal mobilem.

Elektromagnetické záření je vlnění částic o určité vlnové délce .. například sklem proniká viditelné světlo a proto je pruhledné..:) ale pouze pro oči které jsou určené pro detekci tohoto záření (viditelného světla) :) gamma záření proniká většinu materiálu :) http://beacon.berkeley.edu/…

Diskuze k otázce

Stříbrný

Dochy

Mosoj: "Světlo se sice počítá mezi elmag. záření ale je šířeno fotony. I na tom záleží"
Veškeré elektromagnetické vlnění lze popsat jako šíření částic (fotonů) tak jako šíření vlny. Včetně rádiového vysílání. Frekvence a jí odpovídající vlnová délka jsou jen jiným vyjádřením energie fotonu.

Mowla: radioaktivita - elektromagnetické vlnění je pouze záření gama.

Jinak to elektromagnetické zářní z krystalů (alespoň tak jak je běžně prezentováno) je spíše nesmysl (podle mně). Pokud připustíme nějaké vyzařování (ve smyslu prezentovaném léčiteli), pravděpodobně nebude mít nic společného s elektromagnetickým vlněním a zůstává spíše záležitostí víry. (můžete a nemusíte mu věřit, klasická věda jej nedokáže pozorovat, měřit ani prokázat)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2739
Zlatý quentos 1322
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.