arygnoc

Protiotázka: ako vám vadia bezohľadní nefajčiari?

Sú neznalí problematiky.
Nevedia, o čom hovoria.
Môj názor.
Doplňuji:
nie nie, tu ide o to, že sa VŽDY nájdu odporcovia „užívania“ niečoho (nikotín – cigareta, alkohol, ale i antikoncepcie, facebooku, mestskej dopravy, čohokoľvek).

A čo opačný postoj?
Mám zatratiť milovníkov čokolády?
Facebooku?
Marihuany?
Sexu?
Detí?
Filmových trhákov?
etc.

A neargumentujte mi peniazmi, zdravím!
Iba logikou.

Nejlepší odpověď
quentos

Na to, aby mi vadil zakouřenej vzduch a slzely mi z něj oči, nepotřebuju bejt znalej problematiky – stačí přirozená reakce těla.

Další odpovědi
hanulka11

Nekuřák snad proboha nemůže kuřákovi vadit – čím mu vadí – že nesnese ten zápach?

anonym

Arygnocu, v tomto případě Tě žádám o specifikování toho, v čem spočívá bezohlednost nekuřáků vůči kuřákům.
Pokud v tom, že nejsou nadšeni tím, že kuřáci zamořují ovzduší, nutí je „pasivně kouřit“, jsou bezohlední a sobečtí i v případě setkání s těhotnými ženami, nesnášejí, že se kuřáci dožadují práva kouřit i v nekuřácké domácnosti, že se jim nelíbí, že kuřáci odhazují nedopalky kdekoliv … potom souhlasím, že jsou nekuřáci opravdu bezohlední a zavrženíhodní.
O čem hovořím ? O své vlastní praxi. Bezohledný kuřák ze mne udělal málem astmatika, než mu došlo, že modrá barva v obličeji není opravdu důkazem bezvadného zdraví. Musela jsem skončit v nemocnici, aby to ten chytrák dokázal pochopit.
Ale máš pravdu, byla to moje „bezohlednost“ omezovat svou „drahou polovičku“ takovými nicotnostmi. Vždyť co pro kuřáka znamená zdraví ostatních? On sám si to svoje ničí vědomě a zcela dobrovolně, tak proč by měli být ušetřeni ostatní?

Wang

Ať si každý žije svýma závislostma, chceš-li požitkama! Ale ať to neštve ostatní.
Volně větou klasika… svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Kup si aspoň elektronickou, když teda nemáš dost vůle na to, s tím kouřením seknout.
A jestli je to jen mluvnický (logický) cvičení, tak je to hodně mimo mísu, protože na to logika použít prostě nejde. Použít by šla ohleduplnost, ale ta není všem kuřákům vlastní.
Kvituju s povděkem snahu aspoň některých z nich, kteří dál (i když zákaz už myslím neplatí) pokuřují na zastávkách v povzdálí, aby kouř neobtěžoval.
Jinak k chabé protiargumentaci – myslím ty uvedený příklady:

  • na zastávce, v parku, v hospodě u oběda nemám absolutně žádný problém s vášnivým závislákem na čokoládě, sexu (pokud mě nebude ohrabávat), FB, filmech, ani toho pedofila myslím neodhalím… ale problém budu mít VŽDY s kuřákem, resp. s kouřem jeho cigarety.

Shrnu to: nevadí mi vlastně ani tak kuřáci, ale ten jejich kouř, stejně jako mi vadí kouř z náklaďáků (a smrad z prasečáku). Ten souboj kuřáků proti nekuřákům a opačně se stále omílá, pořad to nemění nic na faktu, že kuřák omezuje nekuřáka – a na zdraví ho poškozuje. Opačně to není.
Doplňuji:
A co absolutně nesnesu je AROGANTNÍ a AGRESIVNÍ kuřák!!! co si myslí, že když mi čadí do ksiftu, tak já ho obtěžuju! Je to s takovejma na palici, ostatně jako s každým závislákem, který rozklepanou ručičkou připaluje cigárko, souká z kapsy stříkačku, rozevlátě kolem sebe máchá lahví chlastu atd.

www

No, znám takového.
Sedí v kuřácké hospodě u „mého“ stolu a pokud si chci přisednout má řeči, že on nekouří. Přitom může k sousedům do restaurace nekuřácké debil. Tihle mi vadí. Přitom klidně nebudu ani zde kouřit, pokud vedle sedící jí, přinejmenším se zeptám.

Drap

Jasně, některé řeči arogantních a neuznalých nekuřáků jsou pobuřující.Měl by na to být zákon a hned je trestat, pokud možno fyzicky.

Damiana

Naprosto zcestná myšlenka. Projev klasického sobectví závislého člověka. Takhle by se mohl ptát jiný – feťák, tlusťoch, zloděj. Jenže je v tom rozdíl. Hledáš logiku tam, kde není. Srovnávat tlusťochy, kteří se sami nacpávají (moje zdraví to není), argesivní blby (nevím kde se pohybuješ, mně zdraví neničí), bankovní služby (každý si vybírá sám, co udělá se svými penězi – má-li je), psy(?) (mají snad své pány) – s kuřákem ničícím zdraví nejen své, ale celé své rodiny i okolí? To je nesmysl.
Stejně tak jako tvá glosa ve starší diskuzi ohledně srovnávání kouření v rozdělených prostorách a močení do bazénu. Píšeš, že to ti takové potěšení jako cigareta nepřináší. Zaplaťpánbůh za to!
Přijmout a respektovat právo jiného na to „nekouřit ani pasivně“ – to by slušný člověk v sobě měl snad mít. Chvástat se svým vlastním nerozumem, že se za to svinstvo ještě utrácím prachy? V dnešní době? To nechápu.
Tvá otázka je od podstaty nelogická. Mícháš jablka s hruškami. Je to jako když se někdo, kdo má sám máslo na hlavě, snaží alespoň trochu omastit i druhého. Lidé budou stále slušní, uznávající „zákony“ společnosti a ti druzí. Nezáleží na tom jestli je to kuřák nebo nekuřák. Ale cpát násilím druhému svou vlastní závislost a nutit ho ji s ním sdílet, to může dělat jen arogantní blb.

anonym

Vepište odpověď…Dobrá otázka,arygnoc(i)!!! Vadí mi ti bezohlední nekuřáci ,kteří vlastní vinou zabíjejí jiné,nevinné lidi v autech,vadí mi nekuřáci,kteří kradou ,zabíjejí za pár korun,vadí mi politici-nekuřáci,kteří jsou zkorumpovaní,vadí mi… Prostě mi vadí lidé,kteří se navážejí do kuřáků,kteří svým podílem drží státní kasu nad vodou. To,že je více obézních než kuřáků,nikoho z vás,kteří jste zapřísáhlí nekuřáci či napravení kuřáci vás nezajímá.Vás také nezajímá,jaké stra*ky jíte,hlavně že to je Made In Deutschland. Ten,kdo se chce vyhnout kuřákovi má mnoho možnosti jak se mu vyhnout!!! Tak to proboha udělejte a neotravujte nám,kuřákům život!

Kamionacka09

To ja sem spíš takovej jen příležitostnej kuřák.Zapálim si tak 1–2× za měsíc.Takže mi nevadí lidi kteří to dělají tak jako já.Moc nechápu ty který si musí zapalovat každou půl hod nebo hod a přiznám se že se mi to trochu protiví,přijdou mi že to sou otroci cigaret.A nekuřáci mi nevadí vůbec.

tom004

Souhlasím s barbakánem. A když už patřím mezi ty,kteří otravují život a vzduch nekuřákům,tak bych se rád zeptal těch nekuřáků. Jezdíte autem? Pokud ano,nemyslíte si,že otravujete sami sebe,ale i nás kuřáky daleko víc?

iceT

Mě vadí bezohlednost jako taková,je jedno jestli je pak člověk kuřák nebo nekuřák,bezohlední jsme někdy všichni a ani si to ani neuvědomíme.

venkovan

Strašně. Normálně bych je řezal od rána do večera a od večera do rána. Jak si to představují omezovat kuřáky.
Za trest bych je nechal sbírat nedopalky na stanicích, u vchodů do budouv, do metra, na stadiónech apod., aby si uvědomili, že i kuřáci jsou tzv. lidi.
A ještě děsivější jsou odpůrci dalších drog. Zakazovat lidm trochu radosti – co by jim zbývalo.
PS: až mne budete řezat, tak ne moc do obličeje. Nářez si zasluhuji – dokázal jsem aby mi kuřáci nečudili v podnikové jídelně k moravskému vrabci, na školení, na schůzích apod. Přitom jsem si mohl užívat nikotínu a zadarmo.