prostata isoechogenní

při vyšetření lékař napsala do zprávy prostata isoechogenní a v závěru napsal zá-hy prostate incip.Co to může znamenat? Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem význam slova echogenita. Echogenita je schopnost tkání a orgánů vytvářet při sonografickém vyšetření znatelný obraz. Echogenita tkání je podmíněna několika faktory. Podle toho, jak se daná oblast jeví ve srovnání s vnímaným jasem okolí, se hovoří o několika stupních echogenity:
anechogenní, hypoechogenní,
izoechogenní – taková oblast se jeví přibližně stejně jasná jako její okolí
a hyperechogenní
Incip. = incipientní – počínající.
Nejlepší bylo zeptat se na diagnózu lékaře.
Jinak se podívejte na odkaz.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Echo­genita

Další odpovědi
vyneve

to vám doktor neřekl, k jakému závěru přišel?

  • isoechogenní-jak již odpovězeno-že struktura je stejnorodá (což je dobře:)
  • hy-hypetrofie-zvětšní prostaty počínající…-takže bude patrně trošku zvětšná nebo na hranici normy