Prosím vás můžu mít na autě tři"3" různý vzory pneu pro kontrolu na STK?

koupil jsem dodávku z bazaru a musel jsem pro to sehnat pneu,
tak mám 2 nové stejné značky + 1 použité "dezén 9ml" + 1 pouzité "dezén 5ml jiné značky" všecky MS.
nevíte někdo jestli by to bylo protí právní stým jezdit a jestli by to mělo projít na STK.
děkují za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Tak jsem přišel rozsoudit oba (venkovana i barbakana) Ani jeden nemá pravdu, jelikož:
Na jedné nápravě musí být pneumatiky stejného rozměru, značky a dezénu.
Z toho vyplývá, že na jedné nápravě musí být obě pneumatiky stejné (rozměr, výrobce, druh vzorku, druh pneu letní zimní). Na druhé nápravě může být např. jiná značka.
Váš případ tedy na STK neprojde.
Nadpis otázky však zní, zda můžete mít tři různé vzory pneu na autě a já vám odpovím, že ano.
Vzor A na jedné nápravě (třeba LP,PP), vzor B na druhé nápravě (LZ,PZ) a třetí vzor C na rezervě.

Další odpovědi:

Zlatý

Na STK ti to neprojde,proto že na nápravě musí být pneu stejné značky!

Tady bych chtěl oponovat pro změnu Miroslavst.Po přečtení otázky vyplývá,že pisatel uvedl 3 pneumatiky stejné značky,jen z rozdílem sjetého desénu a 1 pneu jiné značky a to odporuje vyhlášce a na STK neprojde.Ano,rezerva může být jinou značku pneu na dojetí!

Zlatý

Tak budu kolegovi v opozici, na autě má být stejný typ pneu - letní, zimní či celoroční. na vzorku a výrobci už tam nezáleží. Tak nám to před lety na školeních učili. Ale zeptal bych se u STK kam pojedu protože na jejich rozhodnutí záleží a nebo přímo na ministrastvu dopravy www.MD.cz.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 625
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.