Prosím vás můžu mít na autě tři"3" různý vzory pneu pro kontrolu na STK?

koupil jsem dodávku z bazaru a musel jsem pro to sehnat pneu,
tak mám 2 nové stejné značky + 1 použité „dezén 9ml“ + 1 pouzité „dezén 5ml jiné značky“ všecky MS.
nevíte někdo jestli by to bylo protí právní stým jezdit a jestli by to mělo projít na STK.
děkují za odpověď.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Tak jsem přišel rozsoudit oba (venkovana i barbakana) Ani jeden nemá pravdu, jelikož:
Na jedné nápravě musí být pneumatiky stejného rozměru, značky a dezénu.
Z toho vyplývá, že na jedné nápravě musí být obě pneumatiky stejné (rozměr, výrobce, druh vzorku, druh pneu letní zimní). Na druhé nápravě může být např. jiná značka.
Váš případ tedy na STK neprojde.
Nadpis otázky však zní, zda můžete mít tři různé vzory pneu na autě a já vám odpovím, že ano.
Vzor A na jedné nápravě (třeba LP,PP), vzor B na druhé nápravě (LZ,PZ) a třetí vzor C na rezervě.

Další odpovědi
anonym

Na STK ti to neprojde,proto že na nápravě musí být pneu stejné značky!

Tady bych chtěl oponovat pro změnu Miroslavst.Po přečtení otázky vyplývá,že pisatel uvedl 3 pneumatiky stejné značky,jen z rozdílem sjetého desénu a 1 pneu jiné značky a to odporuje vyhlášce a na STK neprojde.Ano,re­zerva může být jinou značku pneu na dojetí!

venkovan

Tak budu kolegovi v opozici, na autě má být stejný typ pneu – letní, zimní či celoroční. na vzorku a výrobci už tam nezáleží. Tak nám to před lety na školeních učili. Ale zeptal bych se u STK kam pojedu protože na jejich rozhodnutí záleží a nebo přímo na ministrastvu dopravy www.MD.cz.

Michálek1245

Nejde to, protože ani když bys měl použité pneu, tak bys musel mít stejné značky a nejde to udělat tak, abys měl různá kola. Jako teoreticky bys mohl doufat, že si toho na STK nevšimnou. To asi jako ano. Ale co si budeme povídat, tohle fakt asi riskovat nechceš. Taky bys pak už nemusel odjet.

Jakub Tlapal

Já bych se teda docela bál jezdit na různých pneumatikách. To je jak jinak sjeté pneumatiky. To jsem taky nikdy nepochopil. Já si kupuju po čtyřech letech všechny pneumatiky nový z https://www.in­tercars.cz/ a nekpukám na to, jestli jsou některé sjeté míň nebo víc. Objednám je a vím, že mám zase na čtyři roky klid.

klapalfr

Bohužel to by neprošlo. Je to přesně tak, jak píše Miroslavst – tedy rozdělené podle náprav. Právě takto jsem to měl ještě nedávno na svém autě. V předu jiné pneu a vzadu jiné pneu. Teď už je mám ale vyměněné za úplně novou sadu, kterou se mi povedlo sehnat z https://www.pne­uok.cz/ takže mám na obou nápravách stejné pneumatiky.